KADINLARDA SAÇ EKİMİ BAŞARILI MI?


Kadınlara saç ekimi yapılıp yapılamayacağı tartışılan bir konudur ancak doğru seçilen bir hastada kadın hastalara da saç ekimi rahatlıkla yapılabilir. Burada çoğunlukla sorun saçların kısa kesilmesidir. Ancak ‘Pencere Tekniği’ ile saçların tamamı kesilmeden saç ekimi yapılabilir. Bunun için bayan hastaların saçlarının asgari 8 cm veya daha uzun olması gerekir. Ekilen greft sayısı arttıkça mevcut saçların uzunluğu için gerekli olan standart da yükselir. Hasta kesimi kabul ederse bütün saçın kesilerek ekimin yapılması daha iyidir.

Bayan hastalara ortalama 1500 ve yukarısında saç ekimi yapılabilir. İşlem bilinen saç ekimi işlemi ile aynıdır. Önce kökler alınır ve özel PRP li solusyonda bekletilir. Ardından doktorlar tarafından kanallar açılır. Alınan kökler bu kanallara ekilir. Bütün işlem ortalama 5 saat sürer. Hasta operasyon günü ve sonraki gün istirahat eder. 3. gün ilk yıkama yapılır ve hasta uğurlanır. Görüntü eşart veya bir fular ile koyalıkla gizlenebilir. Hasta kimse farketmeden işinin başına dönebilir. Bütün görüntünün normale dönmesi 7-10 gün kadar zaman alır. Saçların çıkmaya başlaması 3 ay, sürecin tamamlanması 12 aydır.

Kadın hastalar için mevcut saçların korunması son derece önemlidir. Çünkü risk büyük bir ihtimalle devam etmektedir. Bu yüzden kadın hastaların operasyon sonrası Saç Mezoterapisi ile saçlarını güçlendirmeleri ve doktorlarının tavsiye ettiği ilaçları kullanmaları gerekir. Bu tavsiyeler genelde medikal bir şampuan ve ev bakım kürü şeklinde hazırlanmış yağ karışımları ve kürlerdir. Saç mezoterapilerinin 3 ayda 1 kez tek seans olarak yapılması gerekir. Ev bakım kürleri de doktorun tavsiyesine göre kullanılmalıdır. Şampuan kullanımı hastanın yıkama alışkanlığına göre değişiklik gösterir. Tavsiye edllen şampuan kullanımı günde bir kezdir.

Daha detaylı bilgi için lütfen formumuzu doldurup bilgi talep ediniz veya 0090(212) 2800800 numaralı telefonumuzdan doktor muayene randevusu alınız. 

Hasta Yorumları