SAÇ EKİMİ ARTIK 5 SAAT SÜRÜYOR


Saç ekimi konusunda dünyanın en popüler ülkesi olan Türkiye son yıllarda bunu operasyon süresini kısaltarak da ispatlıyor. Saç ekimi konusunda son yenilikleri konunun uzmanları ile konuştuk. İşte saç ekimi uzmanı doktorlara göre saç ekiminin süresinin neden kısa olması gerektiğinin cevabı:

“Saç ekimi 3 aşamadan oluşuyor. Bunların ilki köklerin alınması, ikincisi köklerin ekileceği kanalların açılması, üçüncüsü de köklerin bu kanallara yerleştirilmesi. Köklerin alınması yaklaşık 1.5 saat sürer. Kanalların açılması ile beraber bu süre 2 saati biraz geçer. Alınan kökler bu süre içinde özel bir sıvının içinde bekletilir. Bu bekleme süresi uzadıkça kökün canlı kalma ihtimali gittikçe düşer. Bu sebeple sürenin mümkün olduğunca kısaltılması gerekir ki kökler canlılığını maksimum derecede devam ettirebilsinler.

Yine saç ekim süresinin çok uzaması zaten yorucu olan sürenin daha da sıkıntılı geçmesine sebep olur. Hep aynı pozisyonda kalmak bir yandan hastanın moralini bozarken bir yandan da  vucuttaki kanın göllenmesine, hareket yeteneğini yitirmesine ve pıhtı oluşmasına sebep olabilir. Bütün bu sebepler dolayısıyla saç ekimini mümkün olan en kısa sürede bitirmek gerekir. Ancak saç ekimini bitirmek için acele etmek anlamına gelmemelidir.

Ehil bir ekip, saç ekimi uzmanı bir doktor ile 3000 greftlik bir saç ekimi operasyonunu ortalama 5 saatte bitirmelidir.

Türkiye son yıllarda başka ülkelerden bu sebeple saç ekimi hastası çekmektedir. “

Hasta Yorumları