Saç Ekiminden Sonra Saç Mezoterapisi Yaptırılmalı Mı?


sac ekiminden sonra saç mezoterapisi yaptırılmalı mı
Hastaların saç ekimi haricinde dökülme riski olan saçları varsa saç ekiminden sonra bu saçları korumak için saç mezoterapisi şarttır. Saç mezoterapisi gerek eski saçların korunması gerekse ekilen saçların hacimli ve gür olması için tavsiye edilen tıbbi bir işlemdir. Özel bir cihazın kullanıldığı karmaşık bir tedavi planıdır. Genelde saç ekiminden sonra 90 gün beklenir ve ardından saç mezoterapisi işlemlerine başlanır. İdeal olan protokol şu şekildedir:
 
1.       Seans: 90. gün
2.       Seans : 97. gün
3.       Seans: 104. gün
4.       Seans: 111. gün
 
Bu protokol başlangıç tedavisi olup Hücum Terapi olarak adlandırılır. Ardından her 90 günde bir kez yani tek seanslık PRP ler yapılır. Bu işlemler koruma amaçlıdır ve 8 seans olarak planlanmalıdır. Yani saç mezoterapisi ortalama saçların bir döngüsüne denk gelecek şekilde 2 yıl boyunca devam eder. Hücum Terapiler de PRP şeklinde yapılabilir. Bu duruma genelde doktor karar verir. 
 
sac ekiminden sonra saç mezoterapisi yaptırılmalı mı
 
Özetle; özellikle 35 ve daha küçük yaşlardaki saç ekimi hastaları için saç ekiminden sonra saç mezoterapisi yapılması son derece faydalıdır. Saç mezoterapisi bir yandan mevcut saçların dökülmesini engellerken diğer yandan saçların ömrünü uzatarak onları sağlıklı, parlak, gür ve hacimli saçlara dönüştürür.
 
Daha detaylı bilgi için lütfen formumuzu doldurup bilgi talep ediniz veya 0090(212) 2800800 numaralı telefonumuzdan doktor muayene randevusu alınız. 

Hasta Yorumları