Saç Ekimi ve Yaşamımıza Etkileri


Saçlarımız en değerli aksesuarlarımızdır. Tıpkı iyi görünmek için modayı yakından takip ettiğimiz gibi. Kıyafetlerimizle şıklığımızı tamamladıktan sonra eğer saç kaybımız belirgin bir duruma geldiyse kendimizde eksik bir şey olduğuna inanırız. Hemen hemen tüm önerileri dikkate alır ve sonuç alabilmek için her şeyi deneriz. Bu problemlere 20’li yaşlarda başlansa da en çok saç dökülmesinin görüldüğü yaşlar 30’lu yaşlardan sonradır.

Denediklerimizin çoğundan etkili bir sonuç alamadığımızda hayal kırıklığına uğrarız ve yapılması gerekenlerden de vazgeçeriz. Genç yaşlardan itibaren birçok kişi saç dökülmesi problemiyle karşılaşır. Dökülme sebeplerini de birden çok etkiyle açıklayabiliriz bunlar; hormonsal dengesizlikler, genetik sorunlar, demir eksikliği, saç kıran, diyet, ilaç tedavileri, psikolojik ve çevresel etmenler (hava kirliliği, dengesiz ve yetersiz beslenme, saça yapılan kimyasal işlemler gibi) sebeplerdir. Oysa bu sorun kişinin kolayca çözüm bulabileceği bir sorundur. Bunun tek çözümü saç ekimidir. Saç ekiminden sonra kişi; kendine özgüven duyarak, iş yaşamında, normal yaşamında daha mutlu ve başarılı olur.

Saç Ekimi

Saç dökülmesi hem erkeklerin hem de bayanların sıkça karşılaştığı sorunlardandır. Kişide psikolojik açıdan olumsuz etkiler meydana getirir. Birçok kişi öneriler eşliğinde kozmetik ürünleri kullanır; fakat çare bulamaz. Bu gibi sorunlarla baş etmenin en doğru yolu, uzman kadro eşliğinde yapılması gereken saç ekimidir. Saç ekiminde tüm merak edilen sorular hekim tarafından cevaplanır. Saçlar başın üst kısmından başlayarak enseye kadar olan kısmına doğru açılır. Bu durum kişide birden çok psikolojik sorun meydana getirir. Çevresel baskılar, alay konusu olma gibi birçok sorunla karşılaşır. Bunun tek bir çözümü vardır, saç ekimiSaç ekimi; kolaydır. Hastanın ağrısı ve sıkıntısı olmaksızın en çok başvurulan yöntemlerden biridir.

( Bu konuda bilgi almak, fotoğraf yollamak veya soru sormak için +90 212 2800800 ü arayabilir veya info@estetistanbul.com adresi aracılığıyla merkezimizle irtibat kurabilirsiniz.)

Hasta Yorumları