Sık Sorulan Sorular


Saç ekimi istiyorum ama doğru yerde miyim bilmiyorum.

Eğer yasaların öngördüğü bir yerde yine yasaların öngördüğü bir doktora bu işlemi yaptırıyorsanız içiniz rahat etsin. Bunun için ruhsatlı bir Tıp Merkezi veya Hastanede olmanız (Lütfen bunu muayene olmaya gittiğiniz kurumlardan istemekten çekinmeyin) ve operasyonunuzu Medikal Estetik Hekimi, Dermatolog veya Plastik Cerraha yaptırıyor olmanız lazım.

saç ekimi hakkındaSaç ekimi yaptırmak istiyorum ama doğal görünüp görünmeyeceğinden emin değilim.


Haklısınız. Doğallık saç ekiminin olmazsa olmazı. Doğal saç görüntüsünün en önemli belirleyicisi açılan kanallardır. Bu kanallarınızı doktorunuzun açtığından emin olun. Doktorunuz uygun açı ve sıklıkta bu kanalları açtığı sürece hiçbir sorun olmayacaktır.

Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama bir riski olabilir mi acaba?

Saç ekiminin kanıtlanmış bir riski yok. Yapılan işlem sizin kendi saç kökleriniz ideal koşullarda fazla olan yerden alıp az olan yere nakletmek. Kendi kökleriniz olduğu için bunlara karşı bir reaksiyon oluşması söz konusu değil.

Saçlarımı kısaltmam gerekiyor mu

Evet saçlarınızı kısaltmanız gerekiyor. Çoğu zaman bu işlem operasyon öncesi hastanede yapılmaktadır. Ama merak etmeyin saçlarınız bir ay içinde 1 cm den daha fazla uzamış olacaktır.

Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama gördüğüm kötü örnekler var. Çim adam saçı gibi olmasını hiç istemiyorum.

Ekilen saçlar için açılan kanallar kendi eski açısıyla açıldığı sürece hiçbir sorun olmaz ve kendi eski saçlarınızla aynı görünüme sahip olurlar. Bu yüzden çim adam görüntüsü olması iyi bir saç ekimi için söz konusu olmaz.

Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama kendi mevcut saçlarımın döküleceğinden korkuyorum.

Tedbirini aldığınız sürece hiç korkmayın. Kendi mevcut saçlarınızın korunması için özel medikal şampuanlar, özel ev bakım kürleri ve özel mezoterapi uygulamaları doktorunuz tarafından önerilir. Bu tedbirler sizin kendi saçlarınızı kaybetme ihtimalinizi asgariye indirmiş oluyor.

Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama hangi tekniğin iyi olduğuna karar veremedim.

İçiniz rahat olsun. FUE TEKNİĞİ‘ni güvenle tercih edebilirsiniz.

Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama çok ağrım olacağından korkuyorum.

Sakın korkmayın. Hem yapılan lokal anestezi hem de size takılan serumun içindeki ağrı kesici ilaçlar neredeyse hiç ağrı duymayacağınız bir operasyon geçirmenizi sağlayacak.

Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama çok uzun bir operasyon olması beni ürkütüyor.

Tamamen yersiz bir korku. Ürkmeyin. Saç ekimi operasyonunuz ortalama 5 saat sürecek. Uyanık olduğunuz, TV izlediğiniz ve sohbet ettiğiniz için bu zamanın farkına bile varmayacaksınız.

Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama operasyon şartlarından emin değilim.

Ameliyathanede gerekli bütün tedbirlerin alındığı bir yer olduğu sürece hiçbir tereddüt geçirmeyin. Bu sizin değil ancak bir doktorun bilebileceği bir takım standartları barındırıyor. Doktorunuza itimat edip sizin için bu tedbirleri alıp almadığını kendisine sorabilirsiniz.

Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama saç ekimimi doktorların yapacağından emin olmam lazım.

Nasıl ameliyathane için gerekli tedbirler alındıysa ekip için de alınğıdından emin olarak bu şüphenizden kurtulabilirsiniz. Saç ekiminizi hem uzman doktorlar hem de uzman hemşirelerin olduğu bir ekip yapmalı zaten. Bütün operasyonun kontrolü doktorların elinde olacak.

Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama yeterince sık olacak mı?

Bu önemli bir husus. İki kulak arası ve kulak üstlerinden maksimum sayıda ve ihtiyacınız oranında alınıp ekildiği sürece yeterince sık bir görüntü olacaktır. Merak etmeyin. Üstelik isterseniz ilerleyen zamanlarda ikinci bir seans yaptırabilirsiniz.

saç ekimiSaç ekimi yaptırmak istiyorum ama daha önceki hasta örnekleri görmek istiyorum.

Uzak bir yerde iseniz doktorunuz tarafından size öncesi sonrası hasta fotoğrafları yollanabilir. Yakın bir yerde iseniz hiç sorun değil, arzu ederseniz daha önce yaptırmış hastaları görüp karar verebilirsiniz.

Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama çok yoğunum. Nasıl vakit ayıracağım.

Listemizde çok yoğun olup kendine zaman ayıran bir çok hasta var. Siz de yapabilirsiniz. Operasyonun olacağı günün haricinde bir gün dinlenirseniz yeterli. Bir sonraki gün işinizin başına dönebilirsiniz.

Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama kimsenin anlamasını istemiyorum.

İki gün istirahat ederseniz ilk yıkamadan sonra saçınızdaki pıhtı ve izlerin yarısından çoğu zaten çıkmış olacak. Bu görüntü neredeyse kimseyi rahatsız etmez.

Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama ya operasyondan sonra ağrım olursa.

Zaten serumunuzun içinde ağrı kesici olacak. Operasyondan sonra sadece o gece bir ağrı kesici içeceksiniz. Bunun haricinde ağrı kesici bile kullanmanıza gerek kalmayacak.

Yüzüm şişecek mi

Hayır, takılan serum içindeki ilaçlar buna mani olur. Yine size verilen dergideki tavsiyelere uymalı, eğilerek bir şey yapmamalı ve ilk 2 gün her iki saatte 10 dakika buz ile kompress yapmalısınız. Buları yaparsanız yüzünüz şişmeyecektir.

Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama sonrasında uykusuz kalmak korkutuyor beni.

Zaman zaman uyansanız da uykusuz kalmayacaksınız. Size önereceğimiz özel bir yastık ile rahat bir gece geçireceksiniz.

Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama sonrasındaki yıkamalar şimdiden meraklandırıyor beni.

Saç ekimi sonrası 36-48 saat sonra genelde saç yıkaması öneriyoruz. Vakti olan hastalar için ilk yıkamayı bizim yapmamız daha doğru olur. Eğer bunun için vaktiniz yoksa yıkama CD sini izleyip kendiniz de evde yıkayabilirsiniz.

Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama yola çıkacağım. Kimsenin rahatsız olmasını istemiyorum.

Takmanız ve dışarda saçlarınızı korumanız için bir şapka kullanmanızda yarar var. Bu şapka sayesinde kimse saç ekimi yaptırdığınızı anlamayacak.

Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama bunların haricinde başka sorularım var.

+90 212 2800800′i arayın. Randevu alın ve muayene olup doktorunuza istediğiniz soruyu sorun. Ön saç çizginizin iki boyutlu görüntüsünü görün, öncesi sonrası fotoğraflara bakın, operasyon için gününüzü belirleyin, gönül rahatlığı içinde evinize dönün.

Hasta Yorumları