KİMLER 2. SEANS YAPTIRMALI. İŞTE CEVABI


Saç ekimi hastası tek bir seansla genelde mutlu olur ve ikinci seansa ihtiyaç duymaz. Ancak bu kural bütün hastalar için geçerli değildir. Bazı hastaların açıklığı tek bir seansla kapatılamayacak kadar fazla olabilir. Bu durumda hasta zaten tek bir seansın kendisi için yeterli olmadığını bilir. Bu tür hastalara sıklıkla uygulanan yöntem birinci seanstan 6-8 ay sonra ikinci seans yapılmasıdır. Hastalar bu aradaki süreyi bir yıla kadar da uzatabilirler. Ancak arayı fazla açmamak daha iyidir. Böylece ortalama 1, 5 yıl içinde hasta her iki seansın da sonucunu görme fırsatı bulur.

İkinci bir hasta grubu da saç dökülmesi devam eden genç hastalardır. İlk seansla bütün açıklığı kapanan genç hastalar kendi eski saçlarını ilerleyen zamanlarda kaybedebilirler. Bu durumda saçlı deride sadece ekilen saçlar kalır ve eski saçların yeri boş görünür. Bu hastalara da ikinci bir seans yapılması gerekir.

Her iki grup hasta için de ekilecek greft sayısı her iki seansta da yakındır. Örneğin birinci seansında 3500 greft ekilen bir hastaya  ikinci seansında ortalama 3250 greft ile 3500 arası greft ekilir.

Bazen sadece sıkılaştırma için saç ekilebilir. Birinci seanstan ortalama 1 yıl sonra yapılması gereken bu ikinci seansı genelde hasta kendisi talep eder. Saçlarının yeterince sık olmadığını düşünen bu hasta grubuna da ikinci seans rahatlıkla yapılabilir.

Özetle; saç ekiminde ikinci seansa ihtiyaç duymak olasıdır ve bu hasta grubu bütün hastaların yaklaşık %15-20 sine denk gelir.

Daha detaylı bilgi için lütfen formumuzu doldurup bilgi talep ediniz veya 0090(212) 2800800 numaralı telefonumuzdan doktor muayene randevusu alınız

Hasta Yorumları