SAÇ EKİMİNDEN SONRA FIBROCELL (FİBROBLAST KÖK HÜCRE TEDAVİSİ)


Saç ekiminden sonra gerek ekilen saçların daha gür ve canlı olması gerekse eski saçların dökülmemesi için bazı klinik uygulamalara ihtiyaç vardır.  Bu uygulamaların başında PRP ve Fibroblast (Fibrocell) Kök Hücre Tedavisi gelir. PRP hastanın kendi kanından hazırlanırken Fibroblast (Fibrocell) Kök Hücre Tedavisi için bağdokusu biyopsisi gerekir.

Fibroblast (Fibrocell) Kök Hücre Tedavisi seanslar halinde yapılır ve son derece etkilidir. Bunun için önce kulak arkasından punch biyopsi ile 3 mm lik bir bağ dokusu parçası alınır. Bu biyopsi materyali soğuk zincir esaslarına uygun olarak laboratuvara yollanır. Laboratuvarda bağdokusunun içerdiği fibroblastlardan yeni fibroblastlar çoğaltılır. 3 mm lik bir doku parçasından bir ay içinde ortalama 60 milyon fibroblast çoğaltılabilir. Yani hazırlanan materyal fibroblattan son derece zengindir. 3 hafta arayla yapılan 3 seanslık enjeksiyonlar ile bu materyal saçlı deriye enjekte edilir. Bu sayede;

a.    Saçlı deri bağ dokusu kendisini yeniler

b.    Tamir olan saçlı deri daha sağlıklı foliküler üniteler üretir.

c.    Çıkan saçlar daha canlı, daha parlak ve daha sağlıklı olur.

d.    Çok zayıf olup yüzeye çıkma konusunda tereddütte olan saç telleri yüzeye çıkar.

e.    Saç köklerinin beslenmesi artar. Bu sayede saçlar daha hızlı uzar.

f.     Saç dökülmesi durur

g.    Ekilen saçların saçlı deri tarafından kabul görme süresi kısalır ve her hangi bir reaksiyon gelişmez. Bu şekilde fire oranı düşer.

h.    İkinci bir seansa duyulacak ihtiyaç asgariye indirilmiş olur.

Eğer sizin de PRP veya  Fibroblast Hücre Tedavisi talebiniz varsa araştırmanızı iyi yapmalısınız. Bunun için doktorlarımızdan randevu almanız ve muayene olmanız atmanız gereken ilk adımdır.

Hasta Yorumları