SAÇ EKİMİNDEN SONRA İŞİMİN BAŞINA NE ZAMAN DÖNECEĞİM?


Saç ekimi hastasının günümüz şartlarında bir haftadan daha uzun süre işinin başından uzak kalması çok zor. Bu sebeple hastaların büyük bir kısmı kısa sürede işlerinin başına dönemeyeceklerini düşündükleri için bu operasyonu birkaç kez ertelerler.

Aslında saç ekimi son yıllarda artan konforu sebebiyle bu sürenin çok kısaldığı bir operasyon. Önceki yıllarda özellikle FUT Tekniği ile yapılan hastalarda bu süre çok uzundu. Hastalar 2 haftadan daha önce işlerinin başına dönemiyorlardı. Uzun pansuman süreleri ve yaraların iyleşme sürelerinin uzunluğu sebebiyle bu süre daha da uzuyordu. Ancak FUE Tekniğinde bu süre çok kısa. Hastalar eğer görünüşlerini dert etmezlerse hemen ertesi gün bile işlerinin başına geçebilirler ama biz yine de en az bir gün dinlenmeyi şart koşuyoruz. Hasta operasyon günü hariç bir gün dinlendikten sonra ilk yıkamasını sabahtan yapıp işinin başına dönebilir. Ancak bu günlerde hastayı yakından gören biri saç ekimi yaptığını anlayabilir. Yaraların tamamen iyleşmesi ve artık iz kalmaması için ortalama 7-8 günlük bir süre geçmelidir. Bu sürede artık yaralar da iyleşmiş ve operasyon alanının rengi normal ten rengine bir hayli yaklaşmıştır. Bu süreden sonra hasta rahatlıkla günlük yaşantısına geri dönebilir.

Özetle hastanın işinin başına dönmesi 2 günlük bir zaman alırken, yaraların iyleşmesi ortalama 1 hafta sürmektedir.

Daha detaylı bilgi için lütfen formumuzu doldurup bilgi talep ediniz veya 0090(212) 2800800 numaralı telefonumuzdan doktor muayene randevusu alınız. 

Hasta Yorumları