SAÇ EKİMİNİN FİYATI NE KADAR OLMALI?


Hastaların en fazla kafasını karıştıran konu saç ekimi fiyatları arasındaki uçurumdur. Bazı hastalar kaliteden çok bu parametreye eğilim gösterebilirler. Ancak tabi ki saç ekiminde asıl dikkat edilmesi gereken saç ekiminden duyulacak olan memnuniyet derecesidir.  Tabi ki burada nerenin fiyatı çok yüksekse orası saç ekimini en iyi yapan yerdir sonucunu çıkartmamak lazım.

Her işte olduğu gibi saç ekiminin de bir takım masrafları vardır. Fiyatlar bu masrafların hesaplanıp üzerine makul bir karın konması ile belirlenir. Ancak bir kuruluş bu standart masrafları kısmaya başladığında diğer kuruluşlarla arasında ciddi bir fiyat farkı oluşmaya başlar. Mesela saç ekimi yasalar gereği sadece belli vasıflara haiz  tıp doktorları tarafından yapılabilmektedir. Eğer bir kuruluş saç ekimini doktor bulundurmadan yaparsa fiyatında ciddi bir indirim yapabilir. Yine yasalar gereği saç ekimi ancak Tıp Merkezleri ve Hastanelerde yapılabilmektedir. Eğer bir kuruluş bu standarta uymadan yasadışı olarak başka bir yerde saç ekimi operasyonunu yaparsa bu masrafı olmadığından fiyatında ciddi bir indirim yapabilir. Ancak yasalar bu standartları hasta lehine oldukları için böyle belirlemiştir. Yani doktor olmadan saç ekimi yapılması veya hastane olmadan saç ekimi yapılması hasta aleyhine olduğu için yasalar bu koşulları zorunlu kılmaktadır. Bu sebeple saç ekiminin makul fiyatlar öneren yerlerde yapılması gerekmektedir. Çok düşük saç ekimi fiyatları hastayı şüpheye düşürmeli ve başka bir arayışa sevketmelidir.

Hastaneler ve Tıp Merkezleri de bulundukları semt, verdikleri ekstra hizmetler, saç ekimine giren ekip sayısı, kullanılan malzeme katiltesi ve diğer masraflarını dikkate alarak ortalama fiyatın üzerinde bir saç ekimi fiyatı çıkarabilirler. Bunun da yine makul sınırlar içinde kalması hasta talebini daha doğru yönde etkileyecektir.

Özetle; saç ekiminde çok çok düşük fiyatlara itibar etmemek ve ekimin yasaların belirlediği standartlara uygun olup olmadığını önceden tesbit etmek ve öğrenmek gerekir. Kararı düşük fiyattan yana kullanmamalı, hasta ortalama fiyatlara itibar etmelidir.

Daha detaylı bilgi için lütfen formumuzu doldurup bilgi talep ediniz veya 0090(212) 2800800 numaralı telefonumuzdan doktor muayene randevusu alınız. 

Hasta Yorumları