SAÇLARINIZIN DOĞAL GÖRÜNMESİNİ Mİ İSTİYORSUNUZ?


Saçların saç ekimi operasyonunundan sonra doğal görünmesi son derece önemli. Hemen hemen bütün hastalar ilk muayenede bunu doktorlarına sorarlar. Saçın doğal görünmesi birkaç faktöre bağlı.

En önemli olanlarından birisi planlama, özellikle de ön saç çizgisi planlaması. Ön saç çizgisinin çok önlere çekilmesi yani kaşlara yaklaştırılması saç ekimini doğallıktan uzaklaştırır. Bunu hasta talep etse bile doktorun direnç göstermesi gerekir. Yüzümüzün üzerinde yer alan bütün organ ve dokuların birbirleriyle bir oranı vardır. Bu yüzden ön saç çizgisi bu oranlar hesaba katılarak çizilir. Eğer ön saç çizgisi bu oranlara göre çizilmez ise saç ekiminin görüntüsü yapay olacaktır.

İkinci bir faktör ön saç çizgisinin şakaklarla yaptığı açıdır. Bu açı erkeklerde daha büyük (yaklaşık %30 ile 45 lik açı ) , kadınlarda daha düşük ( yaklaşık %10 ile 20 lik açı ) tür. Eğer planlama yapılırken bu açı hesaba katılmaz ise saç ekiminin sonucu doğal olmayacaktır.

Üçüncü bir faktör açılan kanalların açısıdır. Bu kanallar kendilerine komşu olan eski saçların açısıyla aynı olmalıdır. Eğer buna aykırı bir kanal açımı olursa bu durum doğallığı bozacaktır.

Dördüncü bir faktör kanalların çapı ile greftlerin çapı arasındaki ilişkidir. Bu oran kanalın çapının lehine artacak olursa ekilen kökün yönü değişip doğal dışı bir şekil alabilir.

Görüldüğü gibi saçın doğal görünmesi bir çok faktöre bağlı. Hastanın bunları denetlemesi ve bunlara müdahale etmesi mümkün değil zaten. Çünkü bütün bu faktörler operasyon başladıktan sonra devreye giren faktörler. Doğru olan hastanın sağlıklı bir tercih yaparak doktoruna güvenmesi ve onun işini iyi yapacağına bel bağlaması.

Tecrübeli bir doktor doğallık konusunda hastasını ikna etmelidir. Çünkü doğal olmadıktan sonra ne kadar sık olursa olsun saç ekimi hastayı da doktoru da memnun etmeyecektir.

Daha detaylı bilgi için lütfen formumuzu doldurup bilgi talep ediniz veya 0090(212) 2800800 numaralı telefonumuzdan doktor muayene randevusu alınız. 

 

Hasta Yorumları