remove_red_eye 422
favorite_border 0
share

18-25 Yaş Grubu Saç Dökülmeleri

Her ne kadar 18 yaşından önce de saç dökülme sorunu yaşanabilse de genelde hastaların saç dökülmesi ile ilgili tedavi talepleri 18 yaşından sonraya denk gelir. Gençlerin saçlarındaki dökülme çok yavaş seyirli olabileceği gibi çok hızlı ve agressif de seyredebilir. Bu tip dökülmelerde üniversite sınavlarına hazırlık dönemi, askerlik dönemi gibi belirli zamanlarda dökülmelerin arttığına ilişkin beyanlar sıktır. Hasta genelde doktora gelmeden önce bir çok değişik ürün kullanmış ama saç dökülmesine ilişkin ciddi bir tedbir alamamıştır. En çok kullanılan ürünler :

  • Saç dökülmesini durdurduğu söylenen şampuanlar
  • Saç dökülmesini durdurduğu söylenen losyon veya kürler
  • Finasterid
  • Minoxidil
  • Retinoic Asid
  • Çinko dan zengin vitamin ve mineral takviyeleri

Bu yaş grubunda olan hastaların değerlendirilmesi öncelikli derecede saç dökülmelerinin devam edip etmediğine bağlıdır. Aktif şekilde saçları dökülmeye devam eden bir hastaya saç ekiminin yapılması beklenemez.

Öncelikli yapılması gereken saç dökülmesinin kontrol altına alınmasıdır. Genelde bu durum düzenli bir saç mezoterapisi protokolü ile sağlanabilir. (detaylı bilgi için: www.sacmezoterapisi.com) Mezoterapi ile birlikte uygulanacak olan medikal bir şampuan ve minoxidil kullanımı dökülmenin kontrolü için yeterli olacaktır. Dökülme kontrol altına alındıktan sonra açıklığın miktarına göre bir yol haritası çizilebilir. Model A, B,C için koruyucu tedavi ile takip etmek daha doğru bir seçenek iken Model D, E, F de saç ekimi daha doğru olacaktır.

Özetle :
18-25 yaş aralığındaki hastaların dökülmeleri kontrol altına alındıktan sonra eğer açıklık çok fazla değilse medikal tedaviler verilerek takip edilmeleri, eğer açıklık fazla ise saç ekimi yaptırmaları daha doğrudur. Saç ekimi planlanan hastalar için de mevcut saçlarını korumaya dönük bir koruyucu protokol oluşturulmalı ve hastalar buna mutlaka riayet etmelidir.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person