remove_red_eye 368
favorite_border 0
share

25-35 Yaş Grubu Saç Dökülmeleri

Erken yaşlarda oluşan dökülmelere nazaran daha kolay baş edilen bir dökülme tipidir. Hasta ister yeni başlasın ister 25 inden sonraya denk gelsin dökülmesi ile ilgili radikal kararlar almaya daha eğilimlidir. Genelde ekonomik bağımsızlığını da elde ettiğinden ötürü saçları için her türlü masrafı görmeye, hızlı karar vermeye yatkındır. Muayeneye gelinceye kadar saç ekimi ile ilgili yeterli bilgiyi derleyip, araştırıp okumuş ve çoğunlukla kararını saç ekimi yönünde vermiştir. Bu yaş grubundaki hasta için saç ekimi planı yapmak doktor için son derece kolaydır. Saç ekiminin en çok tercih edildiği yaş grubu 25-35 yaş aralığıdır. Özellikle ikinci saç dökülme peryodunun tamamlandığı 27-28 yaşlarından sonra saç ekimi kararını vermek bir hekim için çok daha kolaydır. Bu hasta grubu da aşağıdaki ilaç gruplarının tümünü hemen hemen denemiş ancak olumlu bir netice alamamıştır:

  • Saç dökülmesini durdurduğu söylenen şampuanlar
  • Saç dökülmesini durdurduğu söylenen losyon veya kürler
  • Finasterid
  • Minoxidil
  • Retinoic Asid
  • Çinko dan zengin vitamin ve mineral takviyeleri

Hastalar yukardaki tedavi seçeneklerinin haricinde bazı klinik uygulamalar da görmüş ancak yine de saçlarını dökülmesini kontrol altına almakta yeterli başarıyı yakalayamamışlardır. Bu klinik uygulamaların başında mezoterapi tedavileri gelmektedir. Yazık ki planlı yapılmamış mezoterapi tedavileri genelde hastaların saç ekiminde de yeterli başarıyı yakalayamayacakları gibi bir korkuyu beraberinde getirir. Ancak gerçekte durum böyle değildir. Bu hasta grubu için planlanacak bir saç ekimi operasyonu hayat kurtarıcı bir çözüm olacaktır.

Erken yaşlarda oluşan saç dökülmelerinde olduğu gibi bu yaş grubunda oluşacak saç dökülmelerinde de saç ekiminden sonra koruyucu saç bakım tedavileri mutlaka planlanmalıdır.

Özetle:
Saç ekiminin 18-25 yaş grubuna göre daha rahat yapılabileceği bu yaş grubuna rahatlıkla saç ekimi planlanabilir ve akabinde mevcut saçların korunması için medikal tedbirler alınır.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person