remove_red_eye 325
favorite_border 0
share

30 Yaş Üstü Saç Dökülmeleri

Bu yaş grubunun büyük bir kısmı 25-35 yaş arası saç dökülmeleri grubuna girer. Ancak yine de bu grubu ayrı tutmak gerekir. Bu hasta grubunda saç dökülmesi çoğunlukla 28 yaşından sonra gelişir, hasta 30 undan sonra durumun vehametine kapılır ve uzun yıllar, çoğunlukla 40-50 li yaşlara kadar saç ekimi yaptırmaz. Yine şampuanlar, losyonlarla geçen sayısız başarısız tedavi girişimleri öyküsü vardır hastaların. Arada kararsız geçen çoğunlukla 10 yılı aşkın bir süreye karşın hastalar bir gün aniden saç ekimi yaptırmaya karar verirler.

Önceleri kendilerini saçsızlığa alıştırmaya çalışın bu grup bir süre sonra bunun boş bir fikir olduğunu farkeder ve saç ekiminde karar kılar. Eğer kesin karar verdiği bir döneme denk gelirse doktorun hastasını yönlendirmesi çok kolay olacaktır. Ancak kararsız hastalar bu yaş grubunda bir kaç kez kararlarını hatta operasyon günlerini değiştirirler.

Çoğunlukla açıklık iyice yerleşmiş, hastalar Model D, E, F den birinde olurlar ve mezoterapi gibi klinik uygulama şanslarını kaybetmişlerdir. Tamamen açık alanları olan hastaların saç ekimleri genelde SAÇ EKİMİ+SIKILAŞTIRMA şeklinde olmaktadır.

Hasta grupları içinde en gözü kapalı saç ekimine alınacak hasta grubu bunlardır. Planlamaları kolay olup, hastalarda operasyondan sonra 8-10 yaş oranında bir gençleşme olur. Genelde operasyondan sonra koruyucu tedavi bir tek medikal şampuandan ibarettir.

Özetle:
Saç dökülmesinin yerleştiği bu hasta grubu genelde saç ekimi için geç kalmıştır ve saç ekimi kendileri için birinci seçenek tedavidir. Yine bu grubun ileri yaş dönemlerinde şeker, tansiyon gibi hastalıkların görülme olasılığı daha yüksek olduğundan başka hastalıklara dair tedbirler operasyondan önce alınmış olmalıdır.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person