remove_red_eye 1415
favorite_border 0
share

Başarısız Bir Saç Ekimi İşleminin Sonuçları

Saç Ekimi Başarısız Olur Mu?

Eskiye oranla gelişen teknoloji ve deneyimler ile saç ekiminin başarısız olma ihtimali en aza indirgenmiştir fakat evet, saç ekimi başarısız olabilmektedir.

Saç ekiminin birçok nedeni olabilir. Ekim merkezinin başarısızlığı, adayın uygun olmaması veya ekim işleminden sonra yapılması gereken bakımın aksatılması gibi birçok neden sayılabilir.

Saç telinin yoğunluğu kişinin kendinden kaynaklandığından, çoğu zaman başarılı olan saç ekimleri hastalar tarafından başarısız kabul edilmektedir. Saç ekimi öncesi ve sonrası tarzı görseller yanıltıcı olabilir, bir merkezin saç ekimi gerçekleştirdiği hastalar arasında en iyi sonucu aldığı hastayı manken olarak kullanması çok normaldir.

Saç ekimlerinde başarısızlık oranı yüzde bir bile sayılamayacak kadar düşüktür.

Başarısız Saç Ekiminin Nedenleri

●Doktorun Deneyim Eksikliği

FUE ve DHI saç ekimi sabırlı ve titiz çalışma gerektiren tedavi yöntemleridir. Bu yöntemleri uygulamayı başarmak zaman alır ve ciddi deneyimler gerektirir.

Tecrübesiz doktorlar saç ekimini bazen hatalı yapabilir veya saç köklerini foliküllere oturtamayabilir. Saç ekimini tercih ederken doktorun kaç yıldır bu işi yaptığı ve daha önceki tecrübeleri araştırılmalıdır.

●Bakım

Saç ekiminden sonra doktorun vereceği bakım yönergesi en az saç ektirmek kadar önemlidir. Kimi ekimlerden sonra saç derisi kabuk tutabilir, doktor hastaya yanlış yıkama, kaşıma gibi yanlışları anlatıp; saça doğru şekilde bakmanın nasıl mümkün olacağından bahsedecektir.

●Kişinin Ekime Uygun Bir Aday Olmaması

Kişinin genetik ve sağlık durumunu kontrol eden doktor gelecekte görülebilecek saç dökülmelerini analiz edip saç türünü belirleyecek ve saç dökülme nedenini açıklayarak ön bilgi verecektir. Kişinin uygun bir aday olup olmadığını yaptığı testler sonucu belirleyecek doktor, gerekli uyarılarını yapacaktır.

Neden Saç Çıkmaz?

  • Bazı saç kökleri ekim ve alım sırasında zedelenebilir.
  • Bazı saç kökleri ekim alanına uygun değildir.
  • Bazı saç kökleri uygulanılan bölgede sağlıksız olabilir.

Başarısız Ekimin Sonuçları

  • Saçın seyrek olması durumunda yapılan saç ekimi sonucu, alınan saçlar eksik kalacaktır ve bu da, saçların kafada tabiri caizse çim adam gibi durmasına neden olacaktır. Bu hastalar için kel olmaktan daha kötüdür.
  • Deri yapısının uygun olmamasından kaynaklanan sorunlarda, saçlar ekilse bile kısa bir süre sonra dökülür.
  • Saçların tamamen döküldüğü ve tutmadığı da görülmüştür.
  • Saçlar tutam tutam dökülerek saç aralarında boşluklar

Yorum Yaz

message
email
person