remove_red_eye 408
favorite_border 0
share

Başınızdaki Sıkıntıları Hafifletin

Saç dökülmesi kadın ve erkeklerin yaşadığı ortak bir sorundur. Eskiden saç dökülmesi erkeklerde ileri yaşta görülen bir sıkıntı iken şimdilerde ise küçük yaşlarda ve cinsiyet ayrımı olmadan herkeste görülmektedir. Bu nedenlerden dolayı kişiler yaş fark etmeksizin sürekli saç dökülmesine karşı önlemler almaya çalışmaktadır. Çünkü saç dökülmesi çok fazla karışılan bir problem olmasından dolayı sektörde de pek çok kozmetik ürün saç dökülmesini önlemek adına piyasaya sürülmüştür. Kimyasal ürünlerin pek çoğu kısa zamanlı olarak saç dökülmesini önlese de uzun vadede kimyasal olmasından dolayı zararları bulunmaktadır.

Saç dökülmesi sorunu saç sağlığını kaybettiğinde ortaya çıkan bir sıkıntılı durumdur. Saçlar bakım isteyen vücudumuzun parçasıdır. Eğer gerekli bakım yapılmayıp yeteri kadar beslenemezse saçlar zaman içerisinde sağlığını kaybeder. Sağlığını kaybetmiş olan saçlar ilk önce yıpranır ve sağlıklı görüntüsünü kaybeder. Mat görüntüde saçlar ile mücadele etmeye başlarken eğer bu duruma karşı bir önlem alamazsanız saç dökülmeleri görülmeye başlanır. Gün içerisinde belli bir miktarda saç dökülmesi normal olarak karşılanmaktadır. Uyurken, tararken ya da duşta saç dökülmesi ile karşılaştığınızda miktar olarak dikkat etmelisiniz. Az miktarda bir saç dökülmesi yaşıyorsanız bu durum normaldir. Fakat saç dökülmeniz fazla miktarda olmaya başlamış ve sürekli olarak saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız bu durum artık sıkıntılı bir hal almaya başlamıştır ve bu duruma karşı bir önlem almanız gereklidir.

Saç dökülmesinin dönemleri

Saç dökülmesine müdahale etmek için birbirinden farklı dönemleri bulunmaktadır. Eğer saç dökülmeniz yeni başlamış ise bu duruma karşı bir önlem alabilirsiniz. Bazı doğal yöntemler ile saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz. Bunların yanı sıra saç dökülmesinin birbirinden farklı nedenleri vardır. Bu nedenleri bulup bu nedenlere karşı önlem aldığınızda da saç dökülmesine karşı çalışmalar yapmış olursunuz ben saç dökülmesini azaltabilirsiniz.

Fakat bazı durumlarda ne kadar önlem alsanız dahi saç dökülmesi genetik bir problem olmaktadır ve aldığınız önlemler işe yaramayarak saç dökülmeniz devam edecektir. Bu durum son derece can sıkıcı olarak görülebilir. Fakat bu durumda da kendinizi üzmenize gerek bulunmamaktadır. Çünkü saçınız dökülmeye devam edip bir noktada tam olarak duracaktır. İşte tam olarak o noktada sizlere sunduğumuz bu çözüm ile kellik sorunu yaşamadan bu saç sıkıntısından kurtulabilirsiniz.

Saç ekimi ile kalıcı çözüm

Saç dökülmesinin en kalıcı çözüm yolu saç ekimidir. Saç ekimi ile saç deriniz de açılma yaşanan bölgelere uzman Hekimlerimiz tarafından saç ekimi yapılmaktadır. Bu sayede kellik durumu ortadan kalkarak yeni saçlarınız ile hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person