Saç dökülmesi erkeklerde sık görülür ama bir o kadarda bayanlarda. Bayanların en çok dert ettiği sağlık problemlerinden biriside budur. Saçlar çeşitli sağlık nedeniyle dökülmekte ve parça parça döküldüğü vakalarda da estetik açıdan kötü bir görünüm sergilemektedir.

Bayanların sıkça rağbet ettiği kozmetik ürünler saç dökülmesine hiç fayda etmemektedir. Kişide hem zamanın kaybına hem de bütçe zararına sebep olmaktadır. Bu uygulamalara ne kadar zaman ayırsakta hiçbir sonuç alamayız. Sonuç alabilmek için sorunun iyi tespit edilmesi ve saç ekimine uygun olup olmayacağına karar verilmelidir. Ayrıca kozmetik ürünler bilinçsizce kullanıldığında bile alerjik reaksiyonlara sebep olmaktadır.

Bu gibi sorunlarda sürekli ürün değiştirerek, yapılan yüzeysel uygulamalarla vakit harcamak yerine hekimimizle ücretsiz muayene randevusu temin ederek aklınıza takılan tüm soruları cevaplandırabilirsiniz.

Güçlü saç köklerinden alınan greftler problemli bölgelere transfer edilir, ekilen saçların da dökülme problemi olmaz. FUE yöntemiyle uygulanan saç ekiminin en iyi yönü de ekilecek saçların kesilmeden de transfer edilebilmesidir. Bayanlarda saç ekim uygulaması yapılırken, saçlar kısaltılmadan rahatça transfer işlemi gerçekleştirilebilir.

Operasyonu mutlaka konusunda uzman olan kişi uygulamalıdır. Operasyonun hekim tarafından uygulanması, hastanın hijyeni ve memnun geri dönüşü açısından çok önemlidir.

Bayanlardaki saç dökülmesinin nedenleri

  • Doğum kontrol haplarına başlamak veya hapları bırakmak,
  • Doğum sonrası periyodu,
  • Erken menapoza girilmesi veya geç girilmesi gibi sebepler en önemli kısmını oluşturmaktadır.
  • Hormonal faktörler,
  • Beslenme ile ilgili problemler,
  • Uzun süreli ateşli hastalıklarda,
  • Demir ve çinko eksikliğinde,

 

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi