remove_red_eye 366
favorite_border 0
share

Bir Saç Ekimi Hastasının Operasyon Sonrası Uğurlanması

Hasta başarılı geçen operasyonunun ardından hemşireler tarafından tüm kontrolleri yapıldıktan sonra ameliyathaneden çıkarılır.

Ameliyathaneden çıkan hasta oturtturulur ve damar yolu çıkartılır. Girmeden önce imzalatılan onam formunda yer alan diğer bir başlık olan operasyon sonrası kısım hastaya imzalatılır. Bu bölümde hastaya taahhüt edilen her şeyin operasyon sırasında yerine getirildiği ve hastanın memnun kaldığına dair bilgiler yer almaktadır.

Bu aşamadan sonra ise hastaya dominant hemşiresi tarafından dosyasında hazır duran reçetesi ve operasyon sonrası bakım prensipleri ile ilgili bilgiler detaylı şekilde aktarılır. Hastanın kullanması gereken ilaçlar ve operasyon sonrası yapması/yapmaması gereken tüm detaylar iletilir ve hastaya materyalleri teslim edilir.

Post-op dönemiyle ilgili tüm bilgileri öğrenen hastaya hemşiresi eşlik eder ve kıyafetlerini giymesine yardımcı olunur.

Hasta son kez stüdyoya alınarak operasyon sonrası durumu ile alakalı fotoğrafları çekilir ve arşivine eklenir.

Yolcu edilmesi için hazırlıkları tamamlandıktan sonra özel tasarlanmış şapkanın nasıl takılacağı ve çıkartılacağı hastaya gösterilir. Birkaç gün bu şapka ile dışarıya çıkacağı ve başını herhangi bir yere vurmamasına yardımcı olacağı ve mikrop kapmasını önleyeceği için şapkanın önemi hastaya aktarılır.

Varsa doktoruna sorması gerekenleri de sorduktan sonra ilk saç yıkamasına gelmesi için ortalama 48 saat sonrasına yıkama planlanır. Randevu kartına tarih ve saat işlenerek hastaya teslim edilir.

Son aşama olarak ise hastanın bineceği araca kadar eşlik edilir ve hasta uğurlanır.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person