remove_red_eye 309
favorite_border 0
share

Bitkisel Yollarla Saç dökülmesi Problemi Giderilebilir mi?

Saç dökülmesi bir çok insanın başına gelen olumsuz durumların başında gelmektedir. Çoğu insan bu şikayet nedeniyle bir çok cildiye uzmanına ya da aktara başvurmaktadır. Saç dökülmesine karşı ya da yeniden saç çıkması için bir çok yolu denemektedirler. Ancak eğer ki ciddi bir sağlık problemi yok ise tıbbi yöntemlerle yani ilaçlarla saç dökülmesi sorunlarına çözüm bulmak o kadar da kolay değildir. Özellikle bitkisel yollarla, çeşitli yağlarla ya da bitkilerin karıştırılarak demlenmesi sonucunda saç dökülmelerini engelleme gibi bir durum mümkün değildir.

Bu yöntemlerin sonuç getirmesi için saç dökülmesinin bilimsel olarak açıklanmış bir nedeni olması gerekmektedir. Bundan dolayı nedeni kesinleşmemiş saç dökülmesi problemlerinizde kesinlikle bitkisel çözümler ya da tıbbi ilaçlar kullanmamalısınız. Bitkisel ilaçlarda çözüm aramaktansa, çok başarılı yöntemlerle saç ekimi ya da tedavisi olabilirsiniz. Günümüzde gelişen teknoloji ve saç merkezlerinin uzman kadrosuyla saç dökülmesi sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Bu yöntemler,

  • Saç ekimi
  • Saça prp tedavisi
  • Mezoterapi
  • Protez saç

olarak ayrılırlar. Saç ekimi ve protez saç uygulaması saç hücreleri ekleme yöntemiyle uygulanırken, diğer yöntemler dökülen saç bölgesinde cansız kalan ve bozulmuş hücreleri onarma tekniğidir. Saç ekimi ve protez saç uygulaması daha az tıbbi uygulama gerektirir ama diğer tedavi yöntemlerinde tıbbi uygulama gereklidir.

Protez saç ve saç ekiminin tedavi yöntemlerinden farkı nedir?

Protez saç ve saç ekimi, seyrek ya da tamamen açılmış bölgeye kıl kökünün eklenmesiyle olan bir yöntemdir. Saç için prp tedavisi ve mezoterapi uygulaması ölen hücreleri besleyerek, canlanmasını sağlar ve sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. Prp tedavisi kök hücrelerin hasar görmüş, bozulmuş hücreleri yenilemesinden yararlanılıp yapılır. Mezoterapi ise hasar görmüş ya da bozulmuş hücreleri besleme yöntemiyle olur.

Saç için prp tedavisi ve mezoterapinin avantajı

Saç için prp uygulaması ve mezoterapi tamamen doğaldır ve herhangi bir kimyasal içermemektedir. Prp uygulamasında kendi kanınızdan kök hücreler ayrıştırılarak, kök hücrece zengin kan ölü hücrelerin yani saç kaybının yaşandığı bölgeye enjekte edilir. Sadece enjeksiyon yerlerinde hafif kızarıklık oluşabilir başka bilinen bir yan etkisi yoktur. Mezoterapi tedavisinde hasarlı hücreler mineral ve vitaminlerle beslenerek, canlanması tekrar saç oluşması beklenir ve bu iki tedavinin de başarı oranı yüksektir. Uzman kişiler tarafından verilen plana uyulursa, tedavi günleri geçirilmezse başarı oranları epey yükselmektedir.

Yorum Yaz

message
email
person