remove_red_eye 354
favorite_border 0
share

Erkek Tipi Saç Dökülme Nedir?

Birçok erkeğin fiziksel anlamda en çok sıkıntı yaşadığı durumdur saç dökülmeleri. Erkeklerde saç dökülmeleri yaklaşık olarak 55 – 60 yaşlarına kadar sürmektedir. Erkek tipi saç dökülmesi nedir? Erkek tipi saç dökülmesi genellikle kafanın tepesinden başlayarak arkaya doğru oluşan bir dökülme tipidir. Bu dökülmelerde görülen en belirgin özellik kafanın tepesinde bulunan saçların çok fazla zayıflaması, cansızlaşması ve bir anda ince telli olmasıdır.

Bu saç dökülmeleri çoğu zaman can sıkıcı bir boyuta gelebilmektedir. Özellikle daha genç yaşlarda görülen saç dökülmeleri erkeklerin çoğunu psikolojik olarak olumsuz etkilemektedir. Bu saç dökülmelerinin kadınlarda da olduğu gibi bir çok nedeni bulunmaktadır. Saç dökülmelerinin nedenlerine göre de tedavi yöntemleri bulunmaktadır. İsterseniz şimdi erkek tipi saç dökülmelerinin nedenlerini inceleyelim…

Erkek Tipi Saç Dökülmelerinin Nedenleri

Erkek tipi saç dökülmelerinin en belirgin nedeni hormonal ( testesteron hormonu) değişimlerdeki durumlar ve genetik yatkınlıktır.

  • Yanlış beslenme,
  • Vitamin ve mineral eksikliği,
  • İlaç kullanımları,
  • Kozmetik etkenler ve psikolojik etmenler saç dökülme nedenlerinin başında gelmektedir.

Erkek Tipi Saç Dökülmelerinde Kullanılan Tedavi Yöntemleri

Erkek tipi saç dökülmeleri normal saç dökülmeleri gibi basit tedavi yöntemleri olan bir dökülme şekli değildir. Yani Bir çok internet sayfasında, gazete ve dergilerin sağlık köşelerinde bulabileceğiniz bitkisel ya da mucizevi yağlarla saç çıkarabileceğiniz bir dökülme çeşidi değildir. Bu tip saç dökülmeler daha çok bir uzmanın yapabileceği tedavi yöntemleri ile gerçekleştirilebilecek bir durumdur. Erkek tipi saç dökülmelerinde kullanılan yöntemler arasında ise saç ekimi, mezoterapi ve prp gelmektedir. Bu yöntemlerle eskisinden daha gür ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Öyle ki bu işlemler sanıldığı gibi ağrılı ve acılı yöntemler değildir. Ya da sanıldığı gibi yıllar süren bir tedavi süreci olan bir durum değildir.

Kısa süreler içerisinde eskisinde daha güçlü ve daha güzel olan saçlarınıza kavuşabilmektesiniz. Bu işlemleri kesinlikle uzman ve bu işlemler için verilen özel eğitimleri almış kişilere yaptırmalısınız. Yoksa sonuçlar sizin için çok daha olumsuz olabilmektedir. Ağrısız, acısız ve zahmetsiz bu işlemleri yaptırarak hem zamanınızı hem de paranızı boşa harcamamış olur ve amacınıza ulaşabilirsiniz. Son günlerde bir çok sanatçı da saç ekimi, mezoterapi ve prp yöntemleri ile sağlıklı ve güçlü saçlarına tekrar ulaşabilmektedir. Kurumumuzda da psp, saç ekimi ve mezoterapi yapılmakta ve konu ile ilgili bilgileri iletişim bilgilerimize ulaşarak elde edebilirsiniz.

Yorum Yaz

message
email
person