remove_red_eye 337
favorite_border 0
share

Erkeklere Özel Saç Bakım Önerileri

Saç bakımını cinsiyet ayırt etmeden herkesin yapması gerekmektedir. Çünkü saçlar her zaman bakım ister ve bakımı yapılmayan saçlar sağlığını kaybeder. Saç sağlığını kaybetmesi demek Bir süre sonra bir takım problemler ile saç dökülmesi yaşayacağımızı gösterebilir. Saç sağlığı pek çok nedene bağlı olarak bozulabilir. Herkeste saç dökülmesi farklı nedenler ile ortaya çıkabilir. Her ne nedenle olursa olsun saç sağlığı sağlıksız saç derisini bizlere işaret etmektedir.

Erkeklerde saç dökülmesi yaygın olarak görülen bir problemdir. Kellik sorunu pek çok erkeğin yaşadığı bir sorundur. Özellikle genetik faktörlerin neden olduğu saç dökülmesi erkeklerin en muzdarip olduğu konudur.

Saç Dökülmesine neden olan etkenler

  • Stres,
  • Hormonal bozukluk,
  • Hava değişikliği,
  • Bir takım hastalıklar,
  • Beslenme şekli
  • Kullanılan kimyasallara bağlı olarak yaşanabilir.
  • Bu durumlar içerisinde erkeklerde en fazla görülen saç dökülmesi sorunu ise genetik faktörler olmaktadır.

Saç dökülmesi erkeklerin yaşamak istemediği bir durumdur. Saçı dökülen erkekler aynaya baktığında bu durumdan rahatsız olarak öz güvenini sarsabilir. Saç dökülmesi sorunu yaşayıp kel kalmak istemiyorsanız saç mezoterapisi ile belirli dönemlerde saçınıza yapacağınız bakımlar sayesinde saç dökülmesine engelleyebilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Bakımlarını İhmal Etmeyin

Saç mezoterapisi uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen bir uygulama olup düzenli olarak yaptırıldığında saç dökülmesine kalıcı olarak çözüm olmaktadır. Mezoterapi işlemi sırasında saç derinize yararlı olan aminoasit, vitamin ve mineral enjeksiyonu gerçekleştirilmektedir. Bu verilen yararlı maddeler sayesinde saç deriniz beslenerek saçlarınızın sağlıklı yapısına kavuşması sağlanır. Saçlar saç kökleri ile saç derisine bağlıdır. Yani saç deriniz ne kadar sağlığını korursa saçlarınız da o kadar sağlıklı olacaktır. Mezoterapi işlemi sırasında mezoterapi tabancasının ucunda bulunan mikro boyutlardaki iğneler sayesinde enjeksiyon işlemi gerçekleştirilir. Bugün iğneler küçük boyutu ve çok sayıda olması ile daha fazla bölgeye homojen bir uygulama yapılmaktadır. Yaptırdığınız her seans sonrası saçlarınızdaki değişikliği görerek saçlarınızın sağlığına kavuştuğuna şahit olacaksınız. Saç Mezoterapisi sayesinde saç dökülmeniz en az da inerek kellik sorundan kurtulabilirsiniz.

Erkeklerin saçları kadınlara oranla daha ince telli ve güçsüz olabilir. Bu durum hormonsal bir durumdur ve bu durum ile başa çıkmanızı sağlayan yine saç mezoterapisi yöntemi olacaktır.

Hekimlerinizi Dinleyerek Düzenli Uygulama Yaptırın

Uzman hekimlerimiz saç sağlığınızı yakından takip edeceği için sizlere en uygun ilacı belirleyerek gerekli olan seans sayısını size bildirecektir. Hekimlerimizin size söylediği şekilde seansları kaçırmadan ve uygun bakımları yaptırdığınız da saçlarınızın sağlıklı yapısının geri kazandığını göreceksiniz.

 

Yorum Yaz

message
email
person