Favori Ekimi İçin İzlenecek Yol ve Yöntemler

İster kadın olsun ister erkek olsun herkes için az da olsa favorilere sahip olmak çok önemlidir. Bir çok sebebe bağlı olarak favorilerde seyrelme veya tamamen kayıp yaşanabilir. İster hastalık sebebiyle, ister yanma, trafik kazası gibi sebeplerle favoriler kaybedilmiş olsunu favorilere ekim yapılması mümkündür. Favori ekiminde izlenen yol aşağıdaki gibi olmalıdır.

  • Hastanın seçilmesi: Doğru hasta seçimi çok önemlidir. Hastanın favori ekiminden fayda göreceği doktoru tarafından onaylanmalıdır.
  • Hastanın hazırlanması: İlk işlem hastanın Macro favori fotoğraflarının alınmasıdır. Operasyonun hasta açısından risk barındırmadığı hastaya anlatılır ve lokal anestezi altında yapılacak olan bu işlem için hasta Lokal Uygulama Odası’na alınır, hasta önlüğü giydirilir. Steril malzemeler ve hazırlanmış tam teşekküllü FAVORİ EKİMİ SETİ hazır bulundurulur. Hasta artık işlem için hazırdır.
  • Kanalların açılması: Özel olarak planlanmış ve favorilerin üzerinde kalıcı kalemle işaretlenmiş yeni kaş sınırları içine kanallar açılır. Bu kanallar az sonra ekilecek köklerin içine yerleşeceği deliklerdir. Açıları mevcut kılların çıkış istikameti ile aynıdır. Bu husus çıkacak favorilerin doğal görünmesi için son derece önemlidir. İşlem özel bir aparat yardımı ile yapılır.
  • Köklerin alınması: Favorilerin yapısına çok benzeyen özel bir bölgeden (saçlı deri) FUE Yöntemi ile ihtiyaç duyulan sayıda kökler tek tek alınır. Alınan yerde herhangi bir seyrekleşme olmaz. Alınan kökler artık dokulardan temizlenir ve steril kaplarda özel bir solusyon içinde saklanır.
  • Favorilerin ekilmesi: Daha önce alınan ve özel sıvılarda bekletilen kökler açılmış kanalların içine dikkatle yerleştirilir.
  • Hastanın uğurlanması: İşlemi biten hasta kullanması gereken ilaçlar tarif edilerek evine uğurlanır.
  • İlk favori yıkaması: İki gün sonra hasta ilk kontrol ve ilk yıkama için merkezimize gelir. 20 dakikalık bir işlem sonrası hasta işinin başına dönebilir.
  • Favorilerin çıkması: Favoriler 3. aydan itibaren çıkmaya başlar. Tam randımanlı bir sonuç için ortalama 8 ay beklemek gerekir.

Favori ekimi yöntemiyle kadın olsun erkek olsun kişi istediği görüntüyü elde etme ve favorileriyle ilgili bir daha böylesi bir sorun yaşamama şansını elde eder.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19