remove_red_eye 379
favorite_border 0
share

FUE Yöntemi Uygulandıktan Sonra Saçlar Dökülür Mü?

Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler saç ekimi yöntemleri için arayışa girmeye başlarlar. Saç ekimi doğru bir şekilde yapıldığında kişilerin olumlu sonuç aldığı ve son derece deneyenleri memnun eden bir yöntemdir. Saçsızlık durumu kişilere olumsuz etkileyen bir durumdur. Saç dökülmesi önlenemediği takdirde zaman içerisinde artacak ve kelleşmeye neden olacaktır. Kelleşme kimsenin istemediği bir sonuçtur ve kişiye psikolojik olarak da etkileyebilir. Fakat günümüzde kelleşme durumuna karşı kalıcı çözümler vardır. Bu kalıcı çözümler ise saç ekimi ile mümkün olmaktadır.

Saç ekiminin ise saç dökülmesi durumuna göre farklı yöntemleri bulunmaktadır. Eğer saçlarınız güçsüz ve cansız işse saçlarınızın tekrar canlılaşması adına mezoterapi yöntemi uygulanırken saç dökülmesinin ilerleyip saç derisinde açılmalarını gözükmesi ile beraber FUE saç ekimi yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntem uzman bir hekim tarafından uygulandığında son derece güzel ve kalıcı sonuçlar almanızı sağlayan bir yöntemdir. Pek çok kişi tarafından tercih edilen bu yöntem ile sizlerde kelleşme sorununuzdan kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Peki bu kadar çok kişi tarafından tercih edilen FUE yöntemi nedir?

FUE Yöntemi Nedir Nasıl Uygulanır?

Saç ekimi denildiğinde en çok kullanılan ve tercih edilen yöntem olmaktadır. Bu yöntem ile ağrı ve cerrahi müdahale izi olmadan saç ekimi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kısaca açıklayacak olursak

FUE yönteminde sağlıklı olan saç kökleri saç olmayan bölgeye aktarılarak saç ekimi gerçekleştirilir. Saç köklerinizin güçlü olduğu kulak arkası ve ense gibi bölgelerden güçlü saç kökleri alınarak saç dökülmesinin gerçekleşip kelleşme görülen bölgeleri tek tek saç ekimi gerçekleştirilir. Saç ekimi gerçekleştirilmeden önce saç olmayan bölgede kanallar açılır. Bu kanallara güçlü saç kökleri yerleştirilir.

FUE yönteminde herhangi bir ameliyat izi gerektirecek kesik durumu meydana gelmez ve açıklık olan bölgeye göre farklı seanslar halinde yapılabilir. Hem kadın hem de erkekler de oldukça basit bir şekilde uygulanabilen bir yöntemdir. İyileşmesi sizin de bakımınız göz önüne alınarak oldukça kısa sürede gerçekleşebilir.

FUE yöntemi ile saç ekimi yaptırdığınız da saç dökülmesi durumu yaşanmaz. Saç ekimi yapıldıktan sonra satışın güçlenmesi adına gerekli bakımlar ve saçın daha hızlı bir şekilde sağlığına kavuşması için de gerekli Mezoterapi işlemi uygulanmaktadır.

FUE Yönteminin Zararı Var Mıdır?

Bu yöntemin bir zararı yoktur fakat avantajı olduğu kadar dezavantajı da bulunabilir. Dezavantajı ise diğer saç ekim yöntemlerine göre biraz daha pahalı bir yöntemdir. Bunun dışında ise bu yöntem uygulanmadan önce saçınızın tıraşlanması gerekmektedir.

 

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person