remove_red_eye 395
favorite_border 0
share

FUT Saç Ekimi Uygulaması

Tam olarak açılımı Foliküler Ünite Transplantasyonu olan fut saç ekimi yöntemi Son dönemlerde kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntem olmaktadır. Gerek uygulanışı gerekse de uygulamadan sonra alınan verimden dolayı daha fazla kullanılmaya başlanmıştır.

Saç dökülmesi günümüzde daha sık olarak karşılaşılan bir problemdir. Saç dökülmesinin birbirinden farklı nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenle kimi zaman genetik faktörler olurken kimi zaman ise dış etkenlerden dolayı olmaktadır. Saç dökülmesin önüne geçinmediğin de zaman içerisinde saç derisinde açılma var ve kelleşme durumu meydana gelmektedir.

Saç dökülmesi ile beraber gelen saç derisinde açılma durumu son derece can sıkıcı bir olaydır. Kişilerin psikolojisini bozan ve aynaya baktığında özgüvenini kıran bu durum artık günümüzde kalıcı çözümler ile halle olmaktadır. Saç ekimi yöntemi ile kelleşme gibi problemleri oldukça kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. Fut saç ekim yöntemi son derece sık olarak tercih edilen bir saç ekim yöntemidir.

Fut Saç Ekimi Yöntemi Nedir?

Açılımı Follicular Unit Transplantation olan Fut saç ekim yöntemi ağrısı ve kolay uygulanabilen bir gön tem olup saç derisini açılan kanallar ile yapılmaktadır. Bu mikro kanallar içerisinde saç köklerinin yerleştirilmesi ile saç ekimi tamamlanmaktadır. Fut saç ekim yönteminde uygulamadan sonra saç derisine dikiş atılması gerektiği için saç derisinde iz kalmaktadır. Saçınızı kısa kestirdiğiniz de saçlarınızda olan bu dikiş izleri görülebilir.

Fut Saç Ekim Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Saç ekimi için kullanılan iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki daha önce literatüre geçmiş olan fut saç ekimi yöntemi diğeri ise tıpın gelişmesi ve ilerlemesi ile ortaya çıkmış olan fue saç ekim yöntemidir. Günümüz de fue saç ekim yöntemi daha sık olarak kullanılsa da fut saç ekim yöntemi şu şekilde uygulanmaktadır:

  • Saç olmayan bölgeye uygulanması için saç kökleri gerekmektedir. Bu saç kökleri ense bölgesinden alınmaktadır. Öncelikle ense bölgesi uyuşturulduktan sonra bu bölgeden dikdörtgen şeklinde bir parça kesilip çıkarılır.
  • Kesilen deri parçası üzerinden uzman hekim tarafından saç kökü ayıplaması yapılmaktadır. Sağlıklı olan kökler seçilir.
  • Hekimler tarafından deri parçası üzerinde ayrım yapılan greftler Petri ismindeki kaplara koyulur.
  • Hastanın ensesinden parça alımı yapıldığı için estetik bir dikiş ile hastanın ensesi kapatılır.
  • Saç ekimin yapılacağı yere hekim tarafından kanal açma işlemleri yapılır. Açılan kanala grefler yerleştirilir ve dikiş ile kapatılır.

 

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person