Kaş ekimi için saç ekimi merkezlerine başvuran kişilerde kaş kaybı yaşanmaktadır. Kaş ekimi, saç ekimine göre daha kolay bir işlemdir fakat daha hassas yapılması gerekmektedir.

Kaş anlamlı bakışların tamamlayıcısı olan yüzümüzün estetik bir yapısıdır. Kaş yapısının sarkık olması, sürekli yorgun bir haldeymişçesine ifade katması tercih edilen bir durum değildir. Yapılan uygulamalarla daha zinde ve dikkat çekici, bakışları tamamlayıcı bir hal aldırılabilir. Kaş dökülmesi, yara vb. durumlar için kalıcı makyaj ideal görünse de genellikle zaman içinde memnuniyetsiz durumlar yaratabilir.

Medanozis (kaş dökülmesi) nedeni tam olarak bilinmeyen bir hastalık türüdür. İster hastalık sebebiyle, ister yanma, trafik kazası, yanlış kaş alımı gibi sebeplerle kaşlar kaybedilmiş olsun kaşlara ekim yapılması mümkündür. Kaş ekiminde izlenen yol aşağıdaki gibi olmalıdır.

 • Hastanın seçilmesi: Doğru hasta seçimi çok önemlidir. Hastanın kaş ekiminden fayda göreceği doktoru tarafından onaylanmalıdır.
 • Hastanın hazırlanması: İlk işlem hastanın Macro kaş fotoğraflarının alınmasıdır. Operasyonun hasta açısından risk barındırmadığı hastaya anlatılır ve lokal anestezi altında yapılacak olan bu işlem için hasta Lokal Uygulama Odasına alınır, hasta önlüğü giydirilir. Steril malzemeler ve hazırlanmış tam teşekküllü KAŞ EKİMİ SETİ hazır bulundurulur. Hasta artık işlem için hazırdır.
 • Kanalların açılması: özel olarak planlanmış ve kaşların üzerinde kalıcı kalemle işaretlenmiş yeni kaş sınırları içine kanallar açılır. Bu kanallar az sonra ekilecek köklerin içine yerleşeceği deliklerdir. Açıları mevcut kılların çıkış istikameti ile aynıdır. Bu husus çıkacak kaşların doğal görünmesi için son derece önemlidir. İşlem özel bir aparat yardımı ile yapılır.
 • Köklerin alınması: Kaşın yapısına çok benzeyen özel bir bölgeden (saçlı deri) FUE Yöntemi ile ihtiyaç duyulan sayıda kökler tek tek alınır. Alınan yerde herhangi bir seyrekleşme olmaz. Alınan kökler artık dokulardan temizlenir ve steril kaplarda özel bir solusyon içinde saklanır.
 • Kaşların ekilmesi: Daha önce alınan ve özel sıvılarda bekletilen kökler açılmış kanalların içine dikkatle yerleştirilir.
 • Hastanın uğurlanması: İşlemi biten hasta kullanması gereken ilaçlar tarif edilerek evine uğurlanır.
 • İlk kaş yıkaması: İki gün sonra hasta ilk kontrol ve ilk yıkama için merkezimize gelir. 20 dakikalık bir işlem sonrası hasta işinin başına dönebilir.
 • Kaşların çıkması: Kaşlar 3. aydan itibaren çıkmaya başlar. Tam randımanlı bir sonuç için ortalama 8 ay beklemek gerekir.

Kaş ekimi yöntemiyle kadın olsun erkek olsun kişi istediği görüntüyü elde etme ve kaşlarıyla ilgili bir daha böylesi bir sorun yaşamama şansını elde eder.

Kaş Ekimi İşlemi Nasıl Yapılr?

 • Kaş ekimi işleminde de saç ekimi gibi sağlıklı kıl köklerinin toplanması ve kaş ekimi yapılacak bölgeye nakledilmesiyle olur.
 • Kaş ekimi yapmak için ilk önce kaş şekli belirlenmeli daha sonra kaş ekimine geçilmelidir ki, istenmeyen bir kaş şekli ile karşılaşılmamalıdır.
 • Kaş ekimi daha az bölgeye uygulandığı için kısa sürede sonuçlanmaktadır.
 • Kaş ekimi içinde saç ekiminde olduğu gibi genelde ense tarafındaki sağlıklı saç kökleri toplanır.
 • İnsanın bakışından, görünüşüne kadar her şeyini değiştiren kaş, azaldığı zaman ya da bir etki nedeniyle tamamen yok olduğu zaman insanlar koşa koşa bir ekim merkezi aramaktadır.
 • Bu hızla aranan, ekim merkezlerinin de hepsine güvenilmemesi, güzelce araştırılması gerekmektedir.

İnsanın dış görünüşünü bir hayli değiştiren kaş yapısının daha da kötü olmasını ve istemediğiniz bir şekilde olmasını kimse istemez. Aynı zamanda kaş ekim merkezlerine, son zamanlarda kaş kaybı yaşamadan da başvuranların sayısı artmış durumda. Son zamanların modası olan kalın kaşa sahip olabilmek için özellikle kadınlar, kaş ekim merkezlerine yoğun bir şekilde başvurmaktadır. Böylece hiç bir kıl kaybı yaşamayan insanların da saç ya da kaş ekim merkezlerine geldiği bilinmektedir.

Kaş ekimi sonuçları ve kaş ekiminin başarıya ulaşma süresi

Genelde kaş ekimi gerçekleşen kişiler de, kaş gelişimi 8 ile 10 hafta sonra yavaş yavaş başlar. Genellikle de yaklaşık 20 hafta sonrasında istenilen uzunluğa ve şekle gelmiş olmaktadır. Kaş nakli, sağlıklı kıl köklerinin toplanması ve kıl ekimi yapılacak bölgeye ekimin gerçekleşmesi ile biter. Ekim işleminin bitmesinden sonra bakımı da önemlidir. Kaş ekimi yapıldıktan sonra bölgenin açık bırakılması gerekir. Aynı zamanda mikrop ve enfeksiyondan korunmak için kısa bir süre antibiyotik kullanılması tavsiye edilir.

Tecrübeli kişiler ve bu konuda uzman kişiler tarafından kaş ekimi gerçekleştiğinde, yeni çıkan kaşlar yapay değil kendi kaşınız gibi durmaktadır. Kaş ekiminde, ekilen kaşların diğer kaşlara uyumu ve yönü de önemlidir. Saç kökünden alınıp, kaş ekimi gerçekleştiği için, ekilen kaşlar hızlı uzayacaktır ve bakım isteyecektir. Hızlı uzayan saç köklerinin bakımını ilk zamanlar sık sık yapmalısınız, daha sonra ekilen kaşlarla, doğuştan bulunan sağlıklı kaşlar arasındaki uzama hızı normale dönecektir.

Kaş ekimi kalın yapılır ve kalın kaş istenmezse tekrar kaşlarınız ince bir hale getirilebilir.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19