Kaş anlamlı bakışların tamamlayıcısı olan yüzümüzün estetik bir yapısıdır. Kaş yapısının sarkık olması, sürekli yorgun bir haldeymişçesine ifade katması tercih edilen bir durum değildir. Yapılan uygulamalarla daha zinde ve dikkat çekici, bakışları tamamlayıcı bir hal aldırılabilir. Kaş dökülmesi, yara vb. durumlar için kalıcı makyaj ideal görünse de genellikle zaman içinde memnuniyetsiz durumlar yaratabilir.

Medanozis (kaş dökülmesi) nedeni tam olarak bilinmeyen bir hastalık türüdür. İster hastalık sebebiyle, ister yanma, trafik kazası, yanlış kaş alımı gibi sebeplerle kaşlar kaybedilmiş olsun kaşlara ekim yapılması mümkündür. Kaş ekiminde izlenen yol aşağıdaki gibi olmalıdır.

  • Hastanın seçilmesi: Doğru hasta seçimi çok önemlidir. Hastanın kaş ekiminden fayda göreceği doktoru tarafından onaylanmalıdır.
  • Hastanın hazırlanması: İlk işlem hastanın Macro kaş fotoğraflarının alınmasıdır. Operasyonun hasta açısından risk barındırmadığı hastaya anlatılır ve lokal anestezi altında yapılacak olan bu işlem için hasta Lokal Uygulama Odasına alınır, hasta önlüğü giydirilir. Steril malzemeler ve hazırlanmış tam teşekküllü KAŞ EKİMİ SETİ hazır bulundurulur. Hasta artık işlem için hazırdır.
  • Kanalların açılması: özel olarak planlanmış ve kaşların üzerinde kalıcı kalemle işaretlenmiş yeni kaş sınırları içine kanallar açılır. Bu kanallar az sonra ekilecek köklerin içine yerleşeceği deliklerdir. Açıları mevcut kılların çıkış istikameti ile aynıdır. Bu husus çıkacak kaşların doğal görünmesi için son derece önemlidir. İşlem özel bir aparat yardımı ile yapılır.
  • Köklerin alınması: Kaşın yapısına çok benzeyen özel bir bölgeden (saçlı deri) FUE Yöntemi ile ihtiyaç duyulan sayıda kökler tek tek alınır. Alınan yerde herhangi bir seyrekleşme olmaz. Alınan kökler artık dokulardan temizlenir ve steril kaplarda özel bir solusyon içinde saklanır.
  • Kaşların ekilmesi: Daha önce alınan ve özel sıvılarda bekletilen kökler açılmış kanalların içine dikkatle yerleştirilir.
  • Hastanın uğurlanması: İşlemi biten hasta kullanması gereken ilaçlar tarif edilerek evine uğurlanır.
  • İlk kaş yıkaması: İki gün sonra hasta ilk kontrol ve ilk yıkama için merkezimize gelir. 20 dakikalık bir işlem sonrası hasta işinin başına dönebilir.
  • Kaşların çıkması: Kaşlar 3. aydan itibaren çıkmaya başlar. Tam randımanlı bir sonuç için ortalama 8 ay beklemek gerekir.

Kaş ekimi yöntemiyle kadın olsun erkek olsun kişi istediği görüntüyü elde etme ve kaşlarıyla ilgili bir daha böylesi bir sorun yaşamama şansını elde eder.

 

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi