remove_red_eye 634
favorite_border 0
share

Protez Saç Nedir?

Saç problemlerini hem kadınlar hem de erkekler uzun yıllardan beri yaşamaktadır. İnsanlar saç kayıpları yaşarken bu kayıplara karşı nasıl bir yol izlemesi gerektiğine dair pek çok çalışma yapmıştır. Günümüzün şartlarının değişmesi ve dış etkenlerin de artmasıyla beraber saç dökülmeleri daha fazla yaşanmaya başlanmıştır. Dökülen saça müdahale edilemediğinde kellik durumu ile karşı karşıya kalan insan sayısı oldukça fazladır.

Kellik durumunu yaşamak istemeyen insan sayısı oldukça fazla bu duruma karşı çözümler aramaktadırlar. Kellik durumuna yaptırılacak uygun saç ekimi ya da protez saç uygulamasıdır. Saç ekimi işlemi cerrahi bir operasyondur ve bazı insanlar bu durumdan çekinebilir. Saç protezi ise hiçbir durumu olmayan oldukça kolay uygulanan bir işlemdir.

Protez Saç Uygulaması Nedir?

Tamamen insan saçından üretilen, işin uzmanları tarafından uygulanan, yapıştırıcı ile saç derisinde sabitleme yapılan bir uygulamadır. Herhangi bir cerrahi ağrı ve acıya yol açmaz. Saç protezi kolaylıkla yaptırabilir bu durumdan memnun kalmadığınız da protezi çıkarttırabilirsiniz.

Yapılan uygulamadaki protez saça istediğiniz şeklin verilmesini sağlayan ve saçın hiç olmadığı ya da seyrek olduğu bölgeye uygulanan bir işlemdir.

Saç Protezi Uygulamasının Aşamaları Nasıl Olmaktadır?

  1. Ölçülendirme
  2. Yerleştirme
  3. Tasarım

Şeklinde üç aşamada gerçekleştirilen bir işlemdir. Her aşaması uzmanlar tarafından yapılır ve sizin memnun olacağınız şekilde gerçekleştirilmektedir. Saç protezi aşamaları şu şekilde olmaktadır:

  • Ölçülendirme

Bu aşamada protez saçın uygulanacağı bölgenin ölçüsü alınır. Alınan ölçüye uygun olarak protez hazırlanmaya başlandı. Bu ölçü sayesinde protez saçın doğal bir görüntü de olması sağlanır.

  • Yerleştirme

Hazırlanan protez saçın saç derisine yerleştirilme aşamasıdır. Kaliteli yapıştırıcıları kullanılır ve saç derisine yapıştırılması sağlanır.

  • Tasarım

Protez saçın yerleştirilmesinden sonra bu aşamada istediğiniz şekil saça verilmektedir. Arzu ettiğiniz kesim ve model bu aşamada yapılır.

Saç Protezinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç protezine gereken özeni gösterip bakımlarını yaptığınızda en uzun süre kullanabilirsiniz. Yani saç protezinin ömrü sizin bakımlarınız ile doğru orantılıdır. Saç protezinin bakımları şu şekilde olmaktadır:

  • Saçınızı yıkarken saç protezine uygun olan şampuanları seçmelisiniz. Saç protezi için uygun şampuanlar saç protezinin ömrü uzayacaktır.
  • Protez saçı yıkarken ılık su kullanmalısınız. Sıcak su ile saçınızı yıkamanız protez saçın ömrünü kısaltacaktır.
  • Saç protezine uygun bakım ürünleri bulunmaktadır. Bu bakım ürünlerinden satın alarak protez saça uygulamalısınız.
  • Protez saçı tararken geniş ağza sahip bir tarak kullanmanız önerilmektedir.

Saç Protezini Kimler Yaptırabilir?

Saç protezinin hem kadınlar hem de erkekler yaptırabilir. Saç protezi saç kaybı yaşayan herkesin yaptırabileceği bir uygulamadır. Bu uygulama küçük çocuklara ve cilt hastalığı yaşayan kişilere önerilmez.

Yorum Yaz

message
email
person