remove_red_eye 365
favorite_border 0
share

Saç Aşısı Nedir?

Saç sorunlarının görülme olasılığı oldukça yüksektir. Çevremizdeki her üç kişiden birinde saç sorunu ile karşılaşılmaktadır. Bu oran oldukça yüksektir ve değişen dünya standartları ile de sürekli artmaktadır. Çünkü saç sağlığının bozulmasına neden olabilecek faktörler günümüzde sürekli artış göstermektedir. Hava kirliliği, stres ve hormonal bozulmaların yaşanması başlıca görülen saç sağlığını bozan faktörler arasındadır. Bu durumlar saç sağlığını bozduğu gibi ilk önce saçın canlılığını yitirmesi, sönmesi ve matlaşması gibi problemlerin de getirir.

Daha sonra bu problemlerin üzerinden bozulan saç sağlığıyla beraber saç dökülmeleri görülür. İşte en istenmeyen durum ise saç dökülmesi sorunudur. Çünkü saç dökülmesi sorunu ilerleyen ve önüne geçilmeye durumlarda kellik problemine karşınıza çıkartabilir. Ve bu kellik problemi kimsenin yaşamak istemeyeceğim oldukça can sıkıcı bir problemdir.

Saç aşısı gibi insana saç sağlığını geri veren yöntemler ile kaybettiğiniz saç sağlığınızı geri kazanabilirsiniz. Peki ya bu kadar işe yarayan bu yöntem nedir daha yakından inceleyelim.

Kısaca Saç Aşısı

Saç aşısı basit olarak açıklanacak olursa kök hücreler yardımı ile saç ve saç derisine yapılan faydalı bir uygulamadır. Kök hücreler insanları meydana getiren yani organlarımızın oluşumunda en önemli rolü oynayan unsurlardır. Bizler dünyaya geldikten sonra çok hücrelerimiz organlarımızda bulunmaya devam eder. Yapılacak olan bu saç aşısında da vücudumuzda bulunan kök hücreler kullanılmaktadır. Kök hücrelerin içerisinde bulunan vitamin, aminoasit ve diğer maddeler kullanılarak sağlığını kaybetmiş hücrelerin canlanması sağlanır.

Saç aşısı ile beraber vücudumuzda organ oluşumunda etkili olan kök hücreler tekrar aktif hale getirilir. Bu sayede de sağlığını kaybetmiş olan, artık yeterli saç üretimini sağlayamayan saç derisi aktif hale gelir.

Saç açısı artık ülkemizde de sıklıkla başvurulan bir yöntem olmaktadır. Bu yöntem herhangi kişiler tarafından değil uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Çünkü bu uygulama tıbbi bir işlemdir ve işlem sırasında kök hücrelerin aktifliğini meydana getirmek için belirli ilaçlar kullanılmaktadır. Daha önceleri saç aşısında kullanılan formüller yanık, yara ve organ tedavilerinde kullanılırken günümüzde saç tedavilerinde kullanılmaya başlanmıştır.

Saç Aşısının Faydaları Nelerdir?

  • Saç aşısı saç dökülmesine neden olan problemleri neredeyse tamamen ortadan kaldırmaktadır.
  • Özellikle genetik faktörlere ya da belirli bir hastalığa bağlı olarak yaşanan saç dökülmelerinde son derece etkin sonuçlar sağlamaktadır.
  • Saç aşısı ile tekrar canlanan saç hücreleri kalıcı olarak yenilenmiş olup bu hücrelerde saç dökülmesi yaşanmamaktadır. Yani saç aşısı ile saç derinize ki hücreler yenilenerek sağlığını kazanmaktadır.
  • Saç dökülmesinin yanı sıra saçkıran gibi hastalıkların tedavisinde de bu yönteme başvurulmaktadır.

 

Yorum Yaz

message
email
person