remove_red_eye 352
favorite_border 0
share

Saç Dökülmesini Önlemek Mümkün mü?

Saç dökülmesi her üç insandan birinde görülen bir sorundur. Çevremize baktığımızda kendimizde yaşamasak bile muhakkak saç dökülmesi sorunu olan bir kişiyle karşılaşırız. Saç dökülmesi sağlığını kaybetmiş saç derisi ve saç köklerinin neticesinde ortaya çıkmaktadır. Hem kadın hem de erkeklerde sıklıkla karşılaşılan problemlerin başında gelmektedir. Özellikle günümüzde saç dökülmesine neden olan faktörlerin de artması ile beraber saç dökülmesi sorunu da büyük bir artış göstermiştir. Eskiden belirli bir yaşın üzerinde olan kişilerde görülen Bu sorun artık oldukça küçük yaştaki çocuklarda bile görülmektedir. Saç dökülmesi oldukça can sıkıcı bir problemdir ve önlem alınması gerekir. Saç dökülmesi yaşanmadan önce saç sağlığını kaybeder ve sağlığını kaybetmiş olan saç direk dökülmeye başlamadan önce bir takım belirtiler göstermeye başlar. Bu belirtiler;

  • Saçın matlaşması,
  • Canlılığını kaybetmesi,
  • Sönük olması ya da parlaklığını kaybetmesi gibi problemlerdir.

Bu problemleri görmezden gelmeyip önlem almaya başlarsınız saç dökülmesinde önüne geçebilirsiniz. Fakat bu gibi durumları önemsemeyip önlem de almadığınız da saç dökülmesi kaçınılmaz bir son olacaktır.

Saç dökülmesi tedavi edilmediğinde kellik sorununu beraberinde getirir. Kimse kel olmak istemez ve bu nedenle saç dökülmesine karşı bir şeyler yapmak gerekecektir. Saç dökülmesini önlemek tabii ki mümkündür. Öncelikle saç dökülmesine neden olan sorunu bulup soruna yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Saç dökülmesini önlemenin en önemli basamağı saç derisinin sağlığına kavuşmasını sağlamak olacaktır. Bu durum ise saç mezoterapisi ile mümkündür ve mezoterapi sayesinde kalıcı bir çözüm bulabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi İle Saç Dökülmesini Önleyin

Mezoterapi işlemi son dönemlerin en popüler saç derisi uygulaması işlemidir. Saç mezoterapisi sayesinde saç derisi kaybettiği eski sağlığına geri kavuşur. Mezoterapi işlemi uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen bir uygulamadır. Bu işlem yapılmadan önce uzman hekimler tarafından saç derinizin ve saçınızın sağlığı kontrol edilerek nasıl bir uygulama yapılacağı belirlenir. Bu nedenle Mezoterapi işlemi sırasında saç derinize enjekte edilecek olan ilaç miktarı herkese göre farklılık gösterecektir. İlacın içerisinde vitamin, mineral ve aminoasitler bulunmaktadır. Bu malzemeler saç derinizi ve saç köklerinizi besleyecektir. Beslenen saç kökleri saçınızın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Canlanan ve sağlığına kavuşan saçınız ise artık dökülmeyecektir.

Kaç Seans Sonra Saç Dökülmesi Durur?

Mezoterapi işleminde kaç seans alacağını saç sağlığınıza göre farklılık gösterecektir. Bu nedenle tamamen saç dökülmenizin durması da alacağınız seans sayısı ile orantılı olacaktır.

Yorum Yaz

message
email
person