remove_red_eye 398
favorite_border 0
share

Saç Ekimi Kimler Tarafından Yapılmalıdır?

Saçlarınız dökülmeye başlayıp saç deriniz de açılma gibi sorunlar yaşadığınız da kalıcı bir çözüm arayışı sizlere saç ekimi yöntemine yönlendirecektir. Dökülen saç ve kelleşme durumu hem kadın hem de erkekler için istenmeyen bir durumdur. Bu durumun önüne geçinmediğini de kişilerin hoşnut olmadığı ve aynaya baktığında özgüveni zedeleyen durumlar ortaya çıkabilir. Bu durumdan kurtulmak için kısa saç ekimi oldukça mantıklı bir çözüm olacaktır.

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiğinizde doğru bir hekim ve doğru zamanlama oldukça önemli olacaktır. Çünkü herkes yaptırdığı işlemden olumlu ve verimli sonuç almak ister. Bu sonucu alabilmek için işinin uzmanı bir hekim en doğru seçim olacaktır. Saç ekimi yapan pek çok yer mevcuttur. Fakat bu yerlerde işin uzmanı ve hekim bulmak zor olabilir. Bu nedenleri göz önünde bulundurarak yapılan arayış daha doğru olacaktır.

Saç Ekiminizi Yaptıracağınız Yer Ve Kişiler Son Derece Önemlidir

Saç ekimi işlemi cerrahi bir operasyondur ve bu işlemi de uzman kişiler gerçekleştirmektedir. Bazı saç ekim yöntemleri nde kafa derisinde herhangi bir kesim işlemi yapılmazsa da açılan kanallar ve ekimin önemli bir operasyon olduğunu unutmamanız gerekir.

Tıp doktorları, dermatoloji uzmanları, estetik plastik ve rekonstrüktif uzmanlar saç ekimi işlemini gerçekleştiren uzman kişilerdir. Bu uzman kişilere de yardımcı olmak adına sağlık personelleri yanlarında bulunmaktadır. Uzman hekiminize danıştıktan sonra hekiminiz sizlere uygun olan ekim planlamasını oluşturur.

Saç Ekimi Sırasında Uzmanların Dikkat Ettiği Hususlar Nelerdir?

Saç ekimi için uzman bir hekime başvurduğunuz da her kişiye özel bir planlama oluşturulur. Çünkü Her kişinin saç dökülmesi farklıdır ve kişilere özel doku testleri, kan testleri yapılarak plan oluşturma işlemine devam edilir. Bu testler yardımcı sağlık personelleri tarafından gerçekleştirilirken uzman Hekimlerimiz test sonuçlarını değerlendirerek işlem sırasında oluşabilecek herhangi bir sıkıntılı durumu ortadan kaldırmak için çalışmalar yaparlar.

Her kişinin saç ön çizgisi bulunmaktadır ve saç ekimi planlaması yapılırken bu saç ön çizgisi göz önüne alınarak planlama yapmaya devam ederler. Bütün planlamalar hazırlandıktan sonra saç ekim işlemi gerçekleştirilir.

Saç ekim işlemi gerçekleştirildikten sonra uzman hekiminiz tarafından eve gittiğinizde dikkat etmeniz gereken hususlar sizlere bildirilmektedir. Sizler dikkat ederek alacağınız verimi daha fazla arttırabilirsiniz. Saç ekiminden sonra kontroller bulunmaktadır ve bu ilk saç kontrolüne kadar kişi saç yıkaması yapmaz. Doktorun kontrolünden sonra hastanın saç ekimi sonrası ilk yıkama işlemi yardımcı sağlık personelleri tarafından gerçekleştirilir.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person