26 Haziran 2018 In Genel By admin

Saç Ekimi Kimler Tarafından Yapılmalıdır?

  • Saç ekimi operasyonu sadece Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Uzmanları, Dermatoloji Uzmanları, Tıp doktorları ve yardımcı sağlık personelleri tarafından yapılmalıdır.
  • Saç ekimini ilgili uzman koordine eder, planlar ve yapar. Bu esnada kendisine yardımcı sağlık personelleri ve diğer doktorlar yardımcı olur.
  • Planlama, ön saç çizgisi ilk etapta doktorun yapması gereken en önemli konulardandır. Ardından lokal anestezi, doku testi, ilk doku alımı, kanalların açılması, ekim testi doktor tarafından yapılır.
  • Yardımcı sağlık personelinin de yaptığı işlemler vardır. Hastanın hazırlanması, hastanın damar yolunun açılması (serum takılması), tansiyon ölçümü, nabız ölçümü, pozisyon verme, hızlı doku alımı, doktora yardımcı olma, nakil işlemi, pansumanlar gibi işlemler yardımcı sağlık personeli tarafından yapılır.
  • Hastanın ilk kontrolu ve ilk saç yıkaması esnasında da yapılacaklar vardır. İlk kontrol doktor tarafından yapılır ve geçen sürede bir hata veya kayıp olup olmadığı incelenir. Hastanın ilaçlarını düzenli kullanıp kullanmadığı, tavsiyelere uyup uymadığı da doktorun takip etmesi gereken hususlardandır.
  • Hastanın ilk yıkaması yardımcı sağlık personeli tarafından yapılır ve hastaya bundan sonraki yıkamaları nasıl yapacağı yine yardımcı sağlık personeli tarafından anlatılır.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yok

Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.

Hemen Ara
Yol Tarifi