26 Haziran 2018 In Genel By admin

Saç Ekimi Nerede Yapılmalıdır?

  • Saç ekiminizin yapılacağı yerin Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ruhsatlandırılmış bir yer olduğuna dikkat edin. Saç ekimi operasyonları sadece Tıp Merkezleri ve Hastanelerde yapılabilir.
  • Görüşme yaptığınız yerin aynı zamanda Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ruhsatlandırılmış olduğuna da dikkat edin. Bu konuda ilgililere istediğiniz soruları sorabilir, ruhsat ve vergi levhası gibi merak ettiğiniz belgelerin asılı olduğu yeri görmek istediğinizi beyan edebilirsiniz. Özellikle apartman dairelerinde ve hiçbir resmi belgesi olmayan bir çok kaçak işletme saç ekimi hastalarını yanlış bir şekilde yönlendirmeye çalışmaktadır. Bu konuda saç ekimi hastasının dikkatli davranması gerekir. Saç ekimi için görüşme mekanının ruhsatlı doktor muayehanesi, ruhsatlı poliklinik, ruhsatlı tıp merkezi veya ruhsatlı hastane olması gerekir.
  • Görüşme yaptığınız kişinin bir doktor olduğundan emin olun. Bir çok işletme tıbbi hiçbir alt yapısı olmayan kişilerle hastaları görüştürmektedir. Gerek hastanın doktorlara sorması gereken hususları sorma fırsatı bulması, gerekse doğru ve sağlıklı bilgi edinmesi açısından bu husus çok önemlidir.
  • Saç ekimi yapılacak yerin tıbbi ameliyathane standartlarına uygun olması gerekmektedir. Ameliyathanenin standartlara uygunluğu, malzemelerin tek kullanımlık olması, yeterli ışıklandırma, sterililte gibi hususlar açısından hiçbir eksik olmamalıdır.
  • Saç ekiminizi üstlenen kuruluşun Estetik- Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi veya Dermatoloji uzmanı kadrosu barındırdığından emin olun.
  • Saç ekiminizi yapan yerde bir protokol kaydınızın olduğundan, faturanızın kesildiğinden emin olun.
  • Saç ekimi operasyonu sonrasında size OPERASYON SONRASI BAKIM PRENSİPLERİ verildiğinden, REÇETE nizin düzenlendiğinden, KONTROL PROGRAMI’ nızın çıkarıldığından emin olun.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yok

Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.

Hemen Ara
Yol Tarifi