remove_red_eye 430
favorite_border 0
share

Saç Ekimi Nerede Yapılmalıdır?

Saç dökülmesi sorununuz attığında saç ekimi yöntemi sizler için kalıcı bir çözüm olacaktır. Saç ekimi yöntemi ile bölünme sonuçlar almak oldukça kolaydır. Fakat iyi ve verimli sonuç alabilmek için bu işlemi işin uzmanı kişilere yaptırmalısınız. Saç ekimine karar verdiğinizde bu iş için doğru bir arayışa girmek oldukça önemlidir. Saç ekimi yaptırmak için araştırmaya girdiğinizde karşınıza saç ekimi yapan farklı yerler çıkacaktır. Fakat her saç ekimi yapılan yer doğru yer olmayabilir. Seçim yaparken bazı hususları göz önünde bulundurarak seçim yapmanız sizin için daha doğru olacaktır. Uzman olmayan kişiler ve steril olmayan ortamlarda yapılan saç ekim işlemi yarardan çok daha fazla zarar verebilir. Bu durumları göz önünde bulundurarak seçim arayışınızı sürdürmelisiniz.

Saç ekimi yaptırmak için seçeceğiniz yerde arayacağınız özellikler neler olmalıdır?

Dikkat edilmesi gereken doğru hususları bilerek saç ekimi yaptıracağımız yeri seçerseniz bu işlem sonrası olumlu ve iyi sonuçlar alabilirsiniz. Saç ekimi yaptıracağını zaman göz önünde bulundurmanız gereken hususlar şu şekilde olmaktadır:

  • Saç ekimi yaptırmak için bir yere karar vermeden Önce bir gidip görüşme yapmanız gereklidir. Görüşme yaptığınız yerde sağlık bakanlığı ve il sağlık müdürlüğü tarafından ruhsat bulundurduğuna dikkat etmeniz gereklidir. Eğer dikkatinizi böyle bir ruhsat çekmiyor ise görüştünüz yere bu durumu bildirerek ruhsatı görmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Eğer siz görmek istediğiniz halde bu isteğinize karşılık verilmiyor ise ruhsatsız bir yer olabilir ve böyle bir yer ile asla bir çalışma yapılmamalıdır. Kaçak bir yerde yaptıracağımız işlem sonucunda istemediğiniz sonuçlar sizleri bekleyebilir.
  • Saç ekimi işleminizi sağlık bakanlığı tarafından ruhsatı bulunan tıp merkezi ve hastanelerde gerçekleştirmelisiniz. Aksi takdirde diğer yerler ruhsatı bulunmayan işletmeler olabilir.
  • Saç ekim işleminizi gerçekleştiren kişinin doktor olması gerekmektedir. Bu nedenle görüşmeye gittiğinizde de en doğru noktaları öğrenebilmek adına doktorunuz ile görüşme talep etmelisiniz. Uzman adı altında bir doktor olmayan kişiler sizlere bu işlemi gerçekleştirebileceğini söylese de sizler böyle bir işleme izin vermeyin.
  • Saç ekimi işleminin yapıldığı yerin temiz ve steril olması gerekmektedir. Bu nedenle saç ekimi işlemi ameliyathane standartlarından aşağıda bir yerde asla yapılmamalıdır. Hastane dışında tıp merkezlerinde yaptıracağınız işlemler için de yerin son derece önemi vardır. Temiz olmayan bir yerde ve steril olmayan aletler ile yapılan işlemden sonrası enfeksiyon durumu ortaya çıkabilir.
  • Saç ekim işlemi yaptırdığınız hastane ya da tıp merkezinden faturanızı istemeyi unutmayınız.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person