remove_red_eye 456
favorite_border 0
share

Saç Ekimi Operasyonu Sonrası Bakım ve Süreç

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiğiniz zaman doğru bir zamanlama seçimi yapmak oldukça önemlidir. Çünkü saç ekimi operasyonu anlık bir operasyon gibi gözükse de daha sonradan dikkat edilmesi gereken hususları barındıran bir olaydır. Bu nedenle saç ekimi sonrası uyulması gereken kuralları bilerek bunları çiğnemeyeceğiniz emin olduğunuz bir zamanda saç ekimi yaptırmak en doğrusu olacaktır. Aksi takdirde saç ekiminden istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

Saç Ekimi İçin Uygun Zaman Ne Zamandır?

Saç ekimi operasyonu için uygun zaman seçimi aslında kişilere göre farklılık göstermektedir. Çünkü uyulması gereken hususlar bulunmaktadır ve saç ekimi yaptıracak olan kişi bu durumlara tam olarak uyuyabileceği inandığım da saç ekimine başvurmalıdır. Ayrıca saç ekimi yaptıracağını zaman saç dökülmesinin de durmasına gerekmektedir. Çünkü saç dökülmesi devam ettiğinde başın başka bölgelerinde de kelleşme durumu ortaya çıkacaktır. Saç ekimi sonrası farklı bir bölgede kelleşme durumu yaşanmaması adına tamamen dökülmenin bitmesi beklenmeli ve açılma olan bölgelere saç ekimi yapılmalıdır.

Saç Ekim Operasyonundan Sonra Bakım Süreci Nasıl Olmalıdır?

Hem iyileşmeden daha hızlı olması hem de saç ekimi operasyonundan daha çok verim alınması adına saç ekimi yaptırdıktan sonra bazı noktalara dikkat etmeniz gereklidir. Bu sayede saç ekim operasyonu daha başarılı olur. Saç ekim operasyonundan sonra şunlara dikkat etmelisiniz:

  • Saç ekimi yaptırdıktan sonra saç köklerimiz oldukça hassas olacaktır ve nazik davranmanız gerekir. Gece yapacağınız zaman sert bir yastık ya da sert bir yüzeyde yatmanız saç köklerinize zarar verebilir. Bu nedenle saçı ekimi yapılmayan bölge üzerine yatarak uyumanız önerilir. Yastık Seçiminizde de küçük ve yumuşak bir yastık seçebilirsiniz.
  • Kıyafet seçimi yaparken boğaz bölgesi geniş olan kıyafetler seçebilirsiniz. Çünkü saç derinize zarar verecek düğme fermuar ya da sert bir kumaş yüzünden saç kökleriniz zarar görebilir. Boğazlı kazaklardan uzak durmaya çalışın. Çünkü boğazlı kazaklar yerken saç derinize sürtecektir. Özellikle ilk iki hafta bu süreç oldukça önemlidir.
  • İki hafta boyunca havuz ve denizden uzak durmalısınız. Bunların yanı sıra hamam, spor aktiviteleri, solaryum ve sauna da saç derinize zarar verir.
  • Soğuk havadan ve direk güneş ışınlarından saç derinizi korumanız gereklidir.
  • Saç ekimi yatırıldıktan sonra yaklaşık bir ay alkolden uzak durmanız tavsiye edilmektedir. Eğer sigara kullanıyor iseniz de azaltmanız daha doğru olacaktır.
  • Saç ekimi yaptırdıktan sonraki bütün gün boyunca duş almanız yasaktır. Saç derinize 48 saat su değmemesi gereklidir.

 

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person