26 Haziran 2018 In Genel By admin

Saç Ekimi Operasyonu Sonrası Bakım ve Süreç

Saç ekimi operasyonu geçiren hastaya operasyon sonrasında yapılması gerekenler doktor ve ekibi tarafından anlatılmasının yanısıra bir de yazılı olarak hastaya verilir. Bu verilen dökümanda hastanın yapması veya yapmaması gereken herşeyin yazılı olduğu gibi bir de geçireceği süreç açık bir şekilde yazılıdır.

Genel hatlarıyla hasta saç ekiminden sonra şapkasıyla uğurlanır. İlk 3 günü hastanın greftlerinin tutunması için önemli bir süreçtir. Bu yüzden hasta başını bir yere vurmamaya özen göstermelidir ve heyecan arttırıcı faaliyetlerden uzak durmalıdır. Bunun dışında hastanın normal hayatını etkileyecek herhangi bir durum söz konusu değildir. Çünkü hasta operasyonundan sonra günlük yaşantısına dönebilmektedir. Operasyon sonrası 2.gün saç yıkamasına gelen hastanın gidişatı kontrol edilir ve saç yıkama kendisine öğretilir.

Saç ekiminden sonra köklerde oluşan kırmızılıklar 7-9 gün arasında geçmektedir. Bu süre zarfında öğretilen gibi saç yıkamasının yapılması önemlidir. Zaten hastaya operasyon sonrasında verilen şapka sayesinde görüntüde herhangi bir sorun yaşamaz.

Saç ekimi operasyonu geçiren hastamız ilk 2 hafta şapkasını özellikle dış ve tozlu ortamlarda takmalıdır. Güneş, yağmur gibi direkt temaslardan kaçınmalı bu tip durumlara özen göstermelidir.

İlk saç kesimini 15 gün sonra gerçekleştirebilecek olan hastamız makine ile değil makasla saç tıraşının yapılmasına özen göstermelidir.

Saç ekimi operasyonundan sonra ilk 3 ay ekilen saçlar dökülür ve yerine yenileri çıkmaya başlar. 3 aydan sonra saçların çıkması hızlanır ve 6-8 ay arasında ortalama %80 oranında çıkmış olur. Saç naklinin başarısı 1. yıl sonunda belli olur. 1. yılın sonunda ekilen greftlerin tamamıyla çıkmasıyla hasta %100 doğal görünüme kavuşmuş olur.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yok

Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.

Hemen Ara
Yol Tarifi