remove_red_eye 1501
favorite_border 0
share

Saç Ekimi Sonrası Duş Alma İşlemi

Saç ekimi saç dökülmesi kaynaklı olarak kellik sorunu yaşayan kişilerin kalıcı olarak kalıcı olarak bir çözüm arayışı ile vücudun başka bir bölgesinden alınan sağlıklı saç köklerinin kel olan saç derisine yerleştirilme işlemidir. Saç ekimi yöntemi günümüzde sıklıkla tercih edilen bir yöntem olup uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir. Doğru bir uygulama sonrasında kellik sorunundan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Doktorunuz size saç ekiminden sonra neler yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde anlatacaktır. Doktorunuzun söylediklerine uyarak daha hızlı bir şekilde iyileşme gösterebilirsiniz. Saç ekimi sonrası genel olarak uyulması gerekenler şunlardır:

  1. Saç kestirmek istediğinizde 15 gün beklemelisiniz.15 gün sonra saçınıza kazıtma işlemi yaptırmadan ve saç derisini dokunulmadan makas ile kesim yaptırabilirsiniz.45 gün geçtikten sonra diğer kuaförlük hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
  2. Saç ekimi yaptırdıktan sonraki ilk iki hafta saç kökleri hassastır. Havuz, sauna, solaryum ve hamam gibi yerlere girilmesi tehlikeli ve yasaktır. Buralarda saç köklerinizin enfeksiyon kapma ihtimali oldukça yüksektir.
  3. Saç ekimi sonrası 45 gün boyunca yaptığınız sporlarda kafanıza darbe almamaya özen göstermelisiniz.
  4. Yaptığınız diğer sporlarda da kafanıza daha fazla dikkat etmeniz gereklidir. Kafanıza alacağınız her darbe sonrası saç kökleri olumsuz bir şekilde etkilenecektir.
  5. Saç ekimi yaptırdıktan kısa bir süre sonra yolculuğa çıkmanız gerekirse kafanızı koltuk ya da cam gibi yerlere yaslamamanız önerilmektedir. Ensenizde dolduracak küçük bir yastık kullanmanız sizin için daha doğru olacaktır.
  6. Operasyon sonrasındaki bir ay boyunca sigara ve alkol kullanımı önerilmez. Eğer sigara bağımlısı iseniz gün içerisinde içtiğiniz sigara miktarını en aza indirmeye çalışmalısınız. Operasyon yaptıracağınız gün sigara içimi yasaktır.
  7. Saç derinizi hava koşullarına karşı korumalısınız. Direk güneş ışınları ve soğuk hava saç derinize zarar verebilir. Fazla soğuk ve fazla sıcaktan kendinize sakınmalısınız.
  8. Saç ekimi sonrası eğer ağrı durumunuz olur ise doktorunuzun size verdiği ağrı kesicileri kullanmalısınız. Kendi başınıza herhangi bir ilaç kullanımı tehlikeli olabilir.

Saç Ekimi Sonrası Saç Yıkamasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi yaptırdıktan sonra özellikle saç yıkama oldukça önemlidir. Saçınızın ilk yıkama işlemi operasyonu geçirdiniz yerde gerçekleştirilmektedir. İlk yıkama işlemi operasyonun üzerinden 48 saat sonra gerçekleştirilir. Daha sonraki yıkama işlemlerinde saç derinize oldukça nazik davranmalı, saçınızı kurulamak için havlu kullanmamalısınız. Ayrıca saç kurutma makinası kullanımı da yasaktır.

Yorum Yaz

message
email
person