26 Haziran 2018 In Genel By admin

Saç Ekimi ve Yaşamımıza Etkileri

Saçlarımız en değerli aksesuarlarımızdır. Tıpkı iyi görünmek için modayı yakından takip ettiğimiz gibi. Kıyafetlerimizle şıklığımızı tamamladıktan sonra eğer saç kaybımız belirgin bir duruma geldiyse kendimizde eksik bir şey olduğuna inanırız. Hemen hemen tüm önerileri dikkate alır ve sonuç alabilmek için her şeyi deneriz. Denediklerimizin çoğundan etkili bir sonuç alamadığımızda hayal kırıklığına uğrarız ve yapılması gerekenlerden de vazgeçeriz. Genç yaşlardan itibaren birçok kişi saç dökülmesi problemiyle karşılaşır. Bu problemlere 20’li yaşlarda başlansa da en çok saç dökülmesinin görüldüğü yaşlar 30’lu yaşlardan sonradır.

Dökülme sebeplerini de birden çok etkiyle açıklayabiliriz bunlar; hormonsal dengesizlikler, genetik sorunlar, demir eksikliği, saç kıran, diyet, ilaç tedavileri, psikolojik ve çevresel etmenler (hava kirliliği, dengesiz ve yetersiz beslenme, saça yapılan kimyasal işlemler gibi) sebeplerdir. Oysa bu sorun kişinin kolayca çözüm bulabileceği bir sorundur. Bunun tek çözümü saç ekimidir. Saç ekiminden sonra kişi; kendine özgüven duyarak, iş yaşamında, normal yaşamında daha mutlu ve başarılı olur.

Saç dökülmesi hem erkeklerin hem de bayanların sıkça karşılaştığı sorunlardandır. Kişide psikolojik açıdan olumsuz etkiler meydana getirir. Birçok kişi öneriler eşliğinde kozmetik ürünleri kullanır; fakat çare bulamaz. Bu gibi sorunlarla baş etmenin en doğru yolu, uzman kadro eşliğinde yapılması gereken saç ekimidir. Saç ekiminde tüm merak edilen sorular hekim tarafından cevaplanır. Saçlar başın üst kısmından başlayarak enseye kadar olan kısmına doğru açılır. Bu durum kişide birden çok psikolojik sorun meydana getirir. Çevresel baskılar, alay konusu olma gibi birçok sorunla karşılaşır. Bunun tek bir çözümü vardır, saç ekimi. Saç ekimi; kolaydır. Hastanın ağrısı ve sıkıntısı olmaksızın en çok başvurulan yöntemlerden biridir.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yok

Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.

Hemen Ara
Yol Tarifi