remove_red_eye 1781
favorite_border 0
share

Saç Ekiminden Sonra Eski Saçların Dökülmemesi İçin Ne Yapılmalı?

Özellikle genç hastalar saç ekiminden sonra kendi eksi saçlarının dökülmesinden çok endişe ederler. Eğer eski saçlar dökülmeye devam ederse ikinci bir seans yaptırmaları gerekir. Bu yüzden hastalarımız bize bu saçları korumak için ne yapmaları gerektiğini sıklıkla sorarlar.

Onlara bir hekim olarak bazı önerilerde bulunmak istiyorum.

1.Doktorunuzun önerdiği medikal şampuanınızı değiştirmeyin. Saçların tamamının çıkması yaklaşık 1 yıl sürer ve 1 yıl içinde sadece bu şampuanı kullanın. Şampuan değişikliği saçlı derinizin florasının bozulmasına sebep olur ve bu saç ekimi sonrası hiç istemediğimiz bir durumdur.

2. Doktorunuz ev bakım kürü, ampulü veya yağ karışımı tavsiye etmişse bunu 18. günden itibaren kullanmaya başlayın ve 1 yıl boyunca devam ettirin.

3.Eğer Türkiye’ de yaşıyorsanız 90. günden itibaren 4 hafta üst üste saç mezoterapisi (PRP) yaptırmak üzere Estetistanbul’ a uğrayın. Eğer başka bir ülkede veya uzak bir şehirdeyseniz 90 gün sonra PRP ve BT Terapi yaptırmak üzere Estetistanbul’ a  uğrayın. PRP yaptıracak olursanız bu işlem saçlarınızı 3 ay korumaya yardımcı olur. Eğer BT Terapi yaptıracak olursanız bu işlem saçlarınız en az 6 ay en fazla 12 ay korumaya yardımcı olacaktır. Her iki işlem de saçlarınızın ihtiyaç duyacağı vitamin, mineral ihtiyacının direkt saç köklerinize enjekte edilmesini sağlayacak ve o bölgede küçük damarlar oluşturarak beslenmelerini arttıracaktır.

Bu üç tedbir çoğunlukla mevcut saçların korunmasına yetmekle birlikte özellikle bayan hastalar ve ince telli erkek hastalar günde 2 kez Minoxidil Sprey kullanarak mevcut saçlarını koruyabilirler. Yine genç erkek hastalar için Finasterid 1 mg Tabletleri günde 1 kez kullanılabilir. Ancak başka anlatılan ilk 3 maddenin çok önemli olduğu asla unutulmamalıdır.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person