Saç Ekiminden Sonra Fibrocell (Fibroblast Kök Hücre Tedavisi)

Saç ekimi günümüzde çok fazla kişinin tercih ettiği bir yöntemdir. Kellik artık kader değildir ve bu duruma karşı kalıcı çözümler bulunmaktadır. Aynaya baktığınızda kendinizi kötü hissettiğiniz, özgüveninizin kırıldı ve psikolojinizin bozuk olduğu Saçsız günleri yaşamak zorunda değilsiniz. Eskiden pek çok kişinin saç dökülmesine karşı önlem almadan bu durumu kabullenip hayatına devam etmeye çalışıyordu. Dökülen saç durumundan memnun olmasa bile bir şey yapamayacağı için saç derisindeki açılmaları kabul ediyordu. Şimdilerde ise oldukça yaygın bir şekilde kullanılan Saç ekimi yöntemi sayesinde saç derisinde yaşanan açılma durumundan kalıcı bir çözüm ile kurtulabilirsiniz.

Saç ekimi yaptırdıktan sonra yapılması gereken şeylerde bulunmaktadır. Saç ekiminizi gerçekleştiren o zaman hekiminiz sizleri dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgilendirecektir. Sizler de daha hızlı bir iyileşme göstermek için Bu hususlara dikkat etmelisiniz.

Saç ekiminden sonra yapılması gereken klinik olaylar nelerdir?

Saç ekimi yapıldıktan sonra saçların güçlenmesi için bir takım yapılması gereken işlemler vardır. Ekimi yapılan saçlar canlıdır ve bu saçların bakım görmesi gerekmektedir. Yapacağınız bir takım klinik olaylar ile saçlarınızın daha hızlı gürleşip canlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu klinik olayların ilki Fibroblast çok hücre tedavisi olmaktadır. Diğeri ise PRP’dir. Bu iki işlem de birbirinden farklı fakat lekesinden saçların canlanması için oldukça gerekli olan klinik işlemlerdir. Fibroblast kök hücre tedavisi yapılması için bağ dokusu biyopsisi gerekli olmaktadır. Bu yöntem birkaç seans halinde uygulanmaktadır. Her bir seanstan sonra bu uygulamanın ne kadar etkili olduğunu sizlerde kendiniz şahit olacaksınız. Fibroblast kök hücre tedavisine başlanmadan önce bağ dokusu biyopsisi için kulak arkasından 3 mm’lik punch biyopsi ile parça alınmaktadır.

PRP ise hastanın kendi kanında hazırlanıp uygulanan bir yöntem olmaktadır. Bu iki yöntem de son derece etkili ve olumlu sonuçlar alınmasını sağlayan yöntemlerdir. Bu yöntemleri yaptırarak yaptırdığınız saç ekiminden en üst seviyelerden verim almanız sağlanmaktadır. Bu klinik uygulamalar ayda bir ya da üç haftada bir olan seanslar ile yapılmaktadır. Saç yapınıza göre ve uzman hiç hekiminizin size uygun gördüğü süreler içerisinde uygulama belirli aralıklarla gerçekleştirilebilir.

PRP ve Fibroblast kök hücre tedavisi yaptırdıktan sonra karşılaşacağınız faydalar şu şekilde olmaktadır:

  • Saç dökülmeniz çok yüksek oranda azalmaktadır.
  • Saçlı deriye yapılan ekimden sonra bu derinin yeni saç köklerinin kabul etmesi gerekmektedir. Yapılan bu klinik işlemler sayesinde saçlı deri daha kısa sürede saç köklerini kabul etmektedir.
  • Saç köklerinin beslenmesini sağlar ve saçlarınız canlanarak daha hızlı bir şekilde uzar.

 

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19