remove_red_eye 403
favorite_border 0
share

Saç Ekiminden Sonra Nasıl Yatılmalıdır?

Saç ekimi günümüzde çok sayıda insanın tercih ettiği, kellik sorununa kalıcı bir çözüm arayanların yaptırdığı bir uygulamadır. Saç ekimi eskiden günümüzdeki kadar popüler değildi ve şimdi bulman iklimlerin yaptığı ağrısız ve acısız operasyonlar sayesinde saç ekimi yaptıranların sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Saç dökülmesi sorunu çok kişinin yaşadığı bir problemdir ve saç dökülmesi sorunu ile baş edilmediğinde kellik durumu ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Saç Ekimi Yöntemi

Saç dökülmesi insanların dış görüntüleriyle ilgili bir problemdir ve pek çok insan saç dökülmesi sonrası yaşadığı kellik durumu için o oldukça sıkıntılı günler geçirmektedir. Kellik durumu insanların psikolojisini bozan ve özgüvenini kıran bir durumdur. Eskiden insanlar saç dökülmesi ve kellik durumunu kabullenip yaşamlarına devam ederken şimdilerde ise bu durum ile yaşamak zorunda değiller. Saç ekimi operasyonu sayesinde oldukça kısa süre bu problem ile baş edebilme durumlarına sahiptirler.

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiğinizde karşınıza pek çok seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler arasında en doğru olan uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen operasyonlardır. Uzman ellerden çıkan bir operasyon sonrasında doktorunuzun sizlere tavsiyelerini dinledikten sonra saç ekiminden oldukça verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi yaptırdıktan sonraki ilk bir hafta oldukça önemlidir. Bu süreci doğru bir şekilde atlattıktan sonra yapılan saç ekimi oldukça verimli bir şekilde size geri dönecektir. Saç ekimi operasyonu öncesi ve sonrası yapmanız gerekenler ekibiniz tarafından sizlere anlatılacaktır. Bu durumlar size bahsedildikten sonra önemli olan sizin söylenenleri yerine getirmenizdir.

Saç ekimi yaptırdıktan sonraki günler dikkat etmeniz gereken hususlar şu şekilde olmaktadır:

  1. Saç ekimi sonrasındaki ilk 48 saat boyunca saçınızı yıkamayın. İlk yıkama işleminiz operasyonu gerçekleştirilen yerdeki hekim ve sağlık ekipleri tarafından gerçekleştirilecektir.
  2. Saç ekimi operasyonu sonrasında bir süre spor yapmaktan kaçının. Özellikle başınıza darbe alabilme ihtimalinizin olacağı her türlü aktiviteden kendinizi sakınmalısınız.
  3. Hava koşullarına karşı saçlarınızı korumalısınız. Fazla sıcak ve fazla soğuk hava koşulları saçlarınızı olumsuz etkileyecektir.
  4. Kafanıza saçlarınızı sıkacak bere, lastik, toka ve benzeri şeyleri takmayınız.

Saç Ekimi Sonrası Nasıl Yatılmalıdır?

Saç ekimi operasyondan sonra yatmanıza dikkat etmelisiniz. Çünkü ekim işlemi gerçekleştirilen sağlıklı saç köklerinin zarar görmemesi gereklidir. Yatarken ilk başlarda sırtüstü ve ensenizde dolduracak şekilde yatmalısınız. Yüzüstü, ya da yan taraflarınıza doğru yatma işlemleri ilk günler tehlikeli olabilir.

Yorum Yaz

message
email
person