remove_red_eye 396
favorite_border 0
share

Saç Ekimine Ne Zaman Karar Vermeliyim?

Saç dökülmesi cinsiyet ayırt etmeden hem kadınların hem de erkeklerin sorunudur. Saçlar dökülmeye başladığında ilk önce saç dökülmesine karşı önlem alınmalıdır. Saçı besleyici yöntemler ile saç köklerine bakım yapılır ve böylelikle saç güçlendirilmesine çalışılır.

Saç dökülmesi uzun süre devam ettiğinde özellikle erkek bireylerde saç derisinde açılmalar meydana gelir. Bu açılmalar ile beraber yer yer kellikler görülmeye başlanır. İşte bu aşamaya gelindiğinde saç ekimi için karar verilebilir.

Saçınız da az miktarda dökülmeler olduğunda hemen saç ekimine karar vermeniz doğru olmaz. Saç ekimine karar vermek için dikkat edilmesi gereken iki ana başlık bulunmaktadır. Bunlar

  1. Saç dökülmesine bağlı olarak doğru zamanda karar verme
  2. Saç ekimi yaptırılacak zaman en doğru zamanda bu operasyonun gerçekleştirilmesi
  3. Saç Dökülmesine Bağlı Olarak Doğru Zamanda Karar Verme:

Saç ekimi doğru zamanda ve doğru kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu iki unsur tamamlanmadığın da saç ekiminden tam olarak başarı beklemek doğru olmaz. Saç ekimi yapılacağı zaman saç dökülmesinin doğru bir şekilde takip edilmesi gerekir. Saç ekimi yapacağınız zaman saç dökülmenizin belli bir noktaya kadar gelmesi beklenir. Çünkü saç ekimi yapıldıktan sonra saç dökümü devam ettiği sürece yapılan Ekim sonrası görüntü ve estetik bir durum olmaz. Bu nedenden dolayı saç dökülmenizi tamamlanması saç ekimi için beklenen bir durumdur. Eğer bu beklemeyi yapmadan acele bir şekilde saç ekimine karar verirseniz saç ekimi yapılan bölgeler dışında tekrar dökülmeler devam edeceği için bölgesel kellikler tekrar görülmeye başlanır. Doktorlarımız bu konuda sizlere en doğru bilgiyi verecektir. Doğru bir zamanlama ile uzman doktorlarımız tarafından saç ekiminiz gerçekleştirilebilir.

  1. Saat Ekimi Yaptırılacak En Doğru Zamanda Bu Operasyonun Gerçekleştirilmesi:

Saç ekimi yaptırmaya karar verdikten sonra bu operasyon sonrası yapılması gerekenler bulunmaktadır. Uyulması gereken bu kurallar doktorlarımız tarafından sizlere operasyon öncesi anlatılmaktadır. Anlatılanlara uyguladığınız takdirde saç ekiminden istenilen verim alınmayabilir. Yapılması gerekenleri iyice öğrendikten sonra kendinize en uygun zamanı belirleyip saç ekimi operasyon tarihe karar vermelisiniz.

Saç ekimi operasyonu sonrasında dikkat etmeniz gereken hususlar şu şekildedir:

  • Saç ekimi yapıldıktan sonra bir süre dinlenmeniz gerektiğini unutmayın. En az üç gün istirahat ederek geçirmeniz gereklidir. Bu dinlenme süresinde saç köklerinizi de dış etkilerden korumuş olursunuz.
  • Saç köklerinizi olumsuz hava şartlarından koruyor. Çünkü hem çok sıcak hem de çok soğuk havalar saç köklerinizi saç ekimi sonrası zarar verebilir. Bu nedenle saç ekimi için bahar aylarını tercih edebilirsiniz.
  • Saç ekimi yaptırdıktan sonra bir süre deniz ve havuzdan uzak durmanız gereklidir. Bu süre genel olarak üç ay olacak şekilde belirlenmiştir.

Yorum Yaz

message
email
person