remove_red_eye 397
favorite_border 0
share

Saç Ekiminin Ruh Sağlığımıza Etkileri

Saçlar küçük yaşlardan itibaren bizleri tamamlayan en büyük parçalarımızdan bir tanesi olmaktadır. Kıyafetlerimizi uyum sağlamamızı sağlayan aynaya baktığımızda özgüvenimizin büyük bir parçası saçlarımız sayesinde oluşmaktadır. Bu nedenle kişiler saçlarını sever ve sağlıklı olmasını ister. Küçük yaşlarda saçlar sağlıklıdır ve kişiler hep böyle devam edeceğini düşünebilir. Fakat zaman ilerledikçe saç yapısının durumu değişkenlik göstermektedir. Saç zaman içerisinde sağlığını kaybedebilir. Saç uçlarından başlayan yıpranma durumu zamanla saç köklerine ilerleyebilir.

Saçlarınıza Düzenli Olarak Bakım Yapmalısınız

Saçlarımız her ne kadar kendiliğinden uzasa da yıllar içerisinde bakım istediğini daha belirgin bir şekilde göstermektedir. Saçlarımız bakım yapılmadığı takdir de yıpranıp ışıltısını kaybeder ve de matlaşır. İlk başlarda bu şekilde yıpranma gösteren saçlar sağlığının bozulduğunun sinyallerini vermeye başlamaktadır. Bu aşamada iken saçlarınızı görmezden gelirseniz devamında istemediğiniz sonuçlar sizleri bekleyebilir. Yıpranmış saçlara zamanında müdahaleyle eski sağlığına kavuştura bilirsiniz. Fakat saçlarınızın yıprandığını gördüğünüz halde bu duruma karşı bir şey yapmazsanız saç sağlığınız giderek daha da bozulacak ve düzelmesi oldukça zor bir hal alacaktır. Hatta kimi zaman saç dökülmeleri başladığında bu durumu durdurmak için geç kalmış da olabilirsiniz.

Saç Dökülmesi Ve Kelleşmesen Sonra Ortaya Çıkan Mutsuzluk Durumu

Saç dökülmesi sorununun önüne geçmekte geç kaldığınızda ya da saç dökülmeniz genetik faktörlere bağlı olarak devam ettiğinde aynaya baktığınızda kendinizi mutsuz hissedebilirsiniz. Çünkü saç deriniz de yer yer kelleşmeler görmeye başladığınızda kişiler bu durumdan memnun kalmazlar. Bu yaşanan mutsuzluk durumu zaman içerisinde kişiyi depresyona sokabilir hatta aynaya baktığında kendini beğenmeyen kişi arkadaş ortamında uzaklaşarak asosyal bir hale gelebilir. Bu durum kellik ile karşılaşan insanların durumu benim sevmediğini de ortaya çıkan sonuçlar arasındadır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda hoşlanmadığınız ve kendinizi mutsuz hissettiğiniz bu durumu kabul etmek zorunda değilsiniz. Saç ekimi yöntemi ile eski dolgun ve sağlıklı saçlarınızın olduğu günlere geri dönebilir, aynaya baktığınız da tekrar mutlu olabilirsiniz.

Saç Ekimi İle Eskisi Gibi Olabilirsiniz

Saç ekimi yaptırmadan önce kişilere umut veren bir yöntemdir. Kişiler kaybettikleri saçlarını geri kazanmak için bu yönteme başvururlar ve iyi sonuçlar almayı umut ederler. Saç ekiminden olumlu ve verimli bir sonuç alabilmek adına uzman hekimler tarafından bu işlemin yapılması gerekmektedir. Sizler de saç ekimine karar verdiğinizde bu durumu göz önünde bulundurarak hekim seçiminizde dikkatli davranmalısınız.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person