remove_red_eye 2095
favorite_border 0
share

Saç için prp tedavisi ne zaman etkisini gösterir?

Saç dökülmesi sıklıkla yaşanan bir problemdir ve oldukça da can sıkıcıdır. Hem kadın hem de erkeklerde karşılaşılan bu sorun günümüzde daha sık olarak görülmeye başlanmıştır. Saç dökülmesine karşı önlemler alınması gerekir. Çünkü saç dökülmesine karşı önlem alınmadığında bu problem bir süre sonra saç derisine bir takım bölümlerinde açılmalar yapmaya ve kellik sorununun oluşmasına neden olmaktadır. Kellik durumu insanların yaşamak istemediği bir durumdur ve bu durumun yaşanmaması için saç dökülmesine karşı yapılması gerekenler vardır.

Saç dökülmelerinin pek çok nedeni ve bu nedenlere karşı yapılması gereken bazı önlemler vardır. Bu önlemlerin yanı sıra saç dökülmesine kalıcı bir çözüm arayışında bulunduğunuz da farklı yollar da karşınıza çıkmaktadır. Örneğin PRP tedavisi sayesinde saç dökülmesinden kurtulabilir ve sağlıklı saç ve saç derisine sahip olabilirsiniz.

PRP Saç Tedavisi Nedir?

Günümüzde sık olarak duyulan ve kullanılmaya başlanan bu tedavi yöntemi kişinin kendi kanını ile hazırlanan özel bir ilacın tekrar vücuda enjeksiyon ile yapılması ile gerçekleştirilir. PRP işlemi öncesi kullanılmak üzere vücudumuzdan bir miktar kan alınmaktadır. Kanın içerisin de platelet adı verilen yapılar vardır ve PRP tedavisinde asıl kullanılan yapı da budur. PRP tedavisi sadece saç dökülmelerinde değil cildinizin yenilenmesi ve cilt ile alakalı pek çok tedavi de kullanılmaktadır.

PRP Tedavisinin Faydası Nelerdir?

  1. PRP tedavisi ile saç dökülmesini önleyebilir, güçsüz olan saçlarınızın canlandırabilir ve parlaklık kazandırabilirsiniz.
  2. Cildinizde yaşınızın ilerlemesi ile meydana gelmiş olan kırışıklıkları azaltabilir ve derinize daha esnek bir yapı kazandırabilirsiniz.
  3. Kurumuş, çatlamış ve kırışmış olan cildinizi canlandırabilir daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.
  4. Cilt üzerinde meydana gelmiş yara, yanık ve çatlakların tedavisinde kullanılmaktadır.
  5. Sadece yüzde değil boyunda ve dekolte bölgesinde meydana gelmiş kırışıklıkların tedavisinde de kullanılmaktadır.
  6. Bazı hastalıkların tedavisinde ağrıların azalması için yardımcı bir uygulamadır.

PRP Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Bu tedavi hem kadın hem de erkeklere uygulanmaktadır. Vücudunda herhangi bir ciddi hastalık, hamile, emziren kadın, kanser hastası ve enfeksiyon durumunda hastalığı bulunmayan her insan bu uygulamayı yaptırabilir.

Saç Dökülmesi Tedavisinde PRP İşlemi Ne Kadar Süre Etkilidir?

PRP işlemini saç mezoterapisi gibi sık yaptırmak gerekmez. Yıl içerisinde bir ya da iki defa PRP işlemi saç tedavisinde yeterlidir. Genellikle yaptırılan bu işlem altı ya da sekiz ay kadar geçerliliğini korumaktadır. Ama en uygun süre sizlere uzman hekim tarafından saç sağlığınıza göre söylenecektir.

Yorum Yaz

message
email
person