remove_red_eye 4355
favorite_border 0
share

Saç Kremi Saçları Döker Mi?

Saç kremleri özellikle kadınların daha sık olarak tercih ettiği bir bakım ürünüdür. Kadınlar saçlarını şampuanladıktan sonra duştan çıkmadan önce saç kremi kullanmaktadır. Saç kremleri kullanarak saçların daha kolay taranması ve daha yumuşak olması hedeflenmektedir.

Fazla saç kuramların üzerinde daha farklı etkiler yazmaktadır. Kimi saç kremlerinden saç dökülmesini Önler değil, saçları beslediği ve bakım yaptığı yazmaktadır. Fakat bu yazılanların hepsi her zaman doğru değildir ve saçların dökülmesini önlemek için saç kremi yeterli değildir.

Her Saça Saç Kremi Uygulanır mı?

Günümüzde çok sayıda insan saç kremi kullanmakta fakat kullandığı saç kreminin tam olarak ne işe yaradığını bilmemektir. Saç kremler şampuanlar gibi saç tipine uygun olarak farklı çeşittedir. Yani saç kremi alırken saç yapınıza uygun olan bir krem seçimi yapmalısınız. Saç tipinize uygun olmayan bir krem saçlarınıza iyi gelmez.

Her saça saç kremi uygulaması yapabilirsiniz. Fakat önemli olan saçınız için doğru saç kremini seçmek olacaktır. Saç kremi ile saçlarınızın duş sırasında kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlayabilirsiniz. Saçlar yıkandığında şampuan ve sıcak suyun etkisiyle yapısındaki yağın bir kısmını kaybedebilir. Saç kremi seçin bu kaybettiği maddelerin geri kazanımı konusunda etkilidir.

Saç kremleri saçın kimyasal yapısında herhangi bir etki yaratmaz. Yani saç kremlerinin onarıcı ve yapıcı bir özelliği bulunmamaktadır. Saç kremleri saçın yumuşaması, nemlenmesi ve kolay taranması gibi hususlarda daha etkili olan bakım ürünleridir.

Saç Kremleri Saçı Döker mi?

Bazı insanlar saç kremi kullandığından saç kreminin saçlarını daha çok döküldüğünü söylemektedir. Aslında saç kremlerinin saç dökme gibi bir özelliği bulunmaz. Fakat saç kremi kullanıldığında daha fazla saçın döküldüğünü görünmesinin sebebi vardır. Çünkü saç kremi saç içerisinde bulunan karışıklığı açma, saçın daha kolay taranması gibi özellikleri bulundurmaktadır. Bu özelliklerle beraber daha önceden kopup düşmemiş olan saçlarda kremleme aşamasından sonra diğer saçların arasından kayarak inmektedir. Daha önceden kopan saçların yıkama esnasında dökülen saçlar ile bir araya gelerek verdiği görüntü saç kremini daha fazla saç döktüğü konusunda görüşleri arttırmaktadır.

Saç Kremlerinin Faydası Nedir?

 1. Saç kremleri saçın ağır yapısından kurtulmasını ve daha dolgun görünmesini sağlar.
 2. Saç kremleri saçın kaybetmiş oldu yağın geçici de olsa geri kazanımında yardımcı olmaktadır.
 3. Saç kremleri saç uçlarında meydana gelen kırılmaların fiziksel olarak onarılmasına yardımcı olmaktadır.
 4. Saç kremleri saçılmak görüntüsünden kurtulmasına sağlar.

Comments (1)

 • canan 2 sene önce

  genelde durulanmasi gerken saç kremi herzaman saçimi dökmüştur onun disinda guvenilir markalarin yağleri ve durulanmayan kremleri saca iyi gelir

 • Yorum Yaz

  message
  email
  person