remove_red_eye 353
favorite_border 0
share

Saç Sağlığı İçin E Vitamininin Önemi Nedir?

Saçlarımız vücudumuzdaki doğal aksesuarlardır ve saçlar hem kadın hem de erkekler için oldukça önemlidir. Saç sağlığı kişilerin dikkat etmesi gereken bir noktadır. Çünkü saç sağlığını zaman içerisinde bir takım nedenlerden dolayı bozulabilir. Bu yüzden saç sağlığımızı bozacak nedenlere bilmeli, bu nedenlerden uzak durmalı ve sağlığımızı iyileştirecek olan durumlara yönelmeliyiz.

Vitaminler Saç Sağlığını Etkiler Mi?

Saç sağlığımızı etkileyen birbirinden farklı nedenler vardır. Vitaminler de saç Sağlığını etkileyen nedenler arasında bulunmaktadır. Saçlarımız saç kökleri ile saç derisine bağlıdır. Bu köklerden saçlar beslenir ve sağlığını korur. Vücudumuzdaki vitamin eksikliği saç sağlığımızı bozabilir. Yeteri kadar beslenemeyen saç kırılır, sağlığını kaybeden ve güçsüzleşir. Bu nedenlerden dolayı besinlerden aldığımız vitaminler son derece önem taşımaktadır. Besinlerden aldığımız vitaminleri dikkat ettiğimizde saç sağlığımız da vitamin eksikliği karşısında güçsüzlük problemi yaşamaz.

E Vitamini Eksikliğinin Saç Sağlığına Etkisi Nelerdir?

E vitamini hem saç hem de cilt sağlığı için oldukça önem teşkil eden bir vitamindir. Antioksidan özelliği taşır ve eksikliğinde saç sağlıklı yapısını kaybedebilir. E vitamini saç sağlığını bunun yanı sıra cildinizi yeniler, kan akışınızı hızlandırır, kan dolaşımı düzenlenir, kan şekeri normal seviyede kalır, Kanserden korur, felç gibi hastalıklara uzak tutar ve kalp sağlığı için oldukça faydalıdır. Oldukça çok sayıda faydası bulunan bu vitamin eksikliğinde saçlar daha fazla yıpranabilir.

E vitamininin saç için faydaları şu şekildedir:

  • Sağlıklı saçlar parlar ve ışıldar. Ev vitamini saçlarınızın erkenden beyazlamasını önler ve saçlarınızın parlak yapısını korumasını sağlar. Saçlarınızın sadece kök ya da ucunu değil kökten ucuna kadar sağlıklı ve beslenmiş olmasına yardımcı olur.
  • E vitamininin antioksidan özelliği bulunmaktadır. Bu özelliğinden dolayı yıpranmış saç uçları için oldukça faydalı bir vitamindir. Saçlarınızda meydana gelmiş olan yıpranmalar E vitamini ile düzelebilir.
  • E vitamini eksikliğinden dolayı saçların yavaş uzama gibi sorunları ortaya çıkabilir. Ev vitamini eksikliğinin giderilmesi ile saçlarınız sağlıklı bir şekilde daha hızlı olarak uzar.
  • Saçın sağlığını kaybetmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de saç gündeminin kaybolmasıdır. E vitamini saça doğal nemini kazandırır. Eğer kimyasal saç kremleri kullanmak istemiyorsanız E vitamini ile doğal olarak saç kremi etkisi yaratabilirsiniz. Nemi sağlanan saçlarınız yumuşak ve sağlıklı olur.
  • Saç derinizdeki pH değeri bozulduğunda saç deriniz de bir takım cilt hastalıkları görülebilir. Bu cilt hastalıkları mantar ya da bakteri kaynaklı bir takım rahatsızlıklar olabilir. E vitamini saç derinizi sağlıklı pH değerinde tutmaya yardımcı olur.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person