remove_red_eye 375
favorite_border 0
share

Saçlar Yıkanınca Dökülür Mü?

Saç dökülmesi sorunu hem kadın hem de erkeklerin yaşadığı sorunlar arasında bulunmaktadır. Pek çok nedene bağlı olarak gerçekleşen saç dökülmesi sorunu önlem alınmadı takdirde kalıcı saç kayıplarına neden olabilir. Saç dökülmesi ilerlediğinde anlaşma sorunu ortaya çıkmaktadır. Kelleşme sorunu görüldüğünde ise buz problemden kurtulmak için saç ikim yöntemleri bulunmaktadır. Saç ekimi ile kellik sorunu hızla kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Saç ekimi yaptırmaya karar vermiş olan kişiler bu iş için doğru zaman ve doğru hekim bulmak için arayışa girerler. Çünkü verimli sonuç alabilmek adına en doğru seçim yapılması gerekmektedir. Saç ekimi yapılmadan önce yapıldıktan sonra uyulması gereken kurallar da bulunmaktadır. Bu durumlar size saç ekimini yapacak olan uzman hekiminiz tarafından bahsedilecektir.

Saç Ekim İşleminden Sonra Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Saç iki mi operasyonu yaptırdıktan sonra saç derinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Operasyon gerçekleştikten sonraki ilk 48 saat boyunca saç yıkamanız önerilmez. Çünkü bir operasyon gerçekleştirildiği için saç ekimi yapılan bölgeye zarar verebilir. Saç ekiminiz yapıldıktan sonra ilk saç yıkama işleminiz saç ekimi yaptırdığınız yerde yardımcı sağlık personelleri tarafınsan gerçekleştirilir. Bu sırada sizlere saç ekimi sonrası nasıl saç yıkaması yapacağınız da gösterilmektedir. İlk yıkamanız burada gerçekleştirildikten sonra daha sonra siz ben evde kendiniz nazik bir şekilde saçınızı yıkayabilirsiniz.

Saçınızı Yıkarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Saç ekimi sonrası evde saçınızın yıkamanız gerektiğini ve oldukça nazik bir şekilde saç derinize davranmanız gereklidir. Öncelikle suyun sıcaklığını ayarlamalısınız. Soğuk ya da sıcak bir su saçınıza zarar verebileceği için ılık su ile saç derinizi yıkamalısınız. Saç yıkama esnasında saç derinize bastırmadan nazik hareketler ile şampuanlama uygulaması yapmalısınız. Aynı şekilde durulama esnasında da nazik hareketler ile durulama işlemi gerçekleştirin.

Saç yıkama işlemi bittikten sonra saçınızın kurulama olayı da son derece dikkat gereken bir olaydır. Saçınızı havluyla sert bir şekilde kurulamanız saç derinize zarar verebilir. Havluyu bastırmadan nazik bir şekilde saçı uçlarınızdan başlayarak saçınızı kuruta bilirsiniz. Aynı şekilde saç kurutma makinası kullanmadan saçınızın kurumasını beklemeniz daha doğru olacaktır. Çünkü saç deriniz yeni işlem gördüğü için saç kurutma makinasından Çıkan aşırı sıcak hava akımından etkilenebilir. Bunlara dikkat etmelisiniz.

Saç ekimi yaptırdıktan sonra kullandığınız kozmetik ürünlerde dikkat etmelisiniz. Aşırı kimyasal içeren kozmetik ürünler saç derinize zarar verebilir. Saçınızı sürekli yıkamanız saç ekiminden sonra saç dökülmesi gibi durumlara yol açmaz.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person