remove_red_eye 413
favorite_border 0
share

Saçlarınız Döküldüyse Çaresi Var

Saç dökülmesi pek çok kişi için son derece can sıkıcı olan sorunlardan bir tanesidir. Saç dökülmesinin belli bir yaş aralığı yoktur ve her cinsiyetten kişide görülebilir. Saç dökülmeleri kimi zaman yoğun olarak yaşanır. Yoğun olarak yaşanan saç dökülmeleri herhangi bir müdahale edilmez ve sürekli olarak dökülmeye devam eder ise kelliğe neden olmaktadır.

Saç dökülmesinin birbirinden farklı sebepleri bulunmaktadır. Bu sebepler düzeltildiğinde kimi zaman saç dökülmesi düzeltilebilir. Fakat her zaman bu yöntemlerde işe yaramayabilir. Çünkü saç dökülmesi genetik özelliğe de bağlı olarak şekillenmektedir. Durum böyle olduğunda ise sizler ne kadar önlem alsanız dahi saç dökülmesi yaşayacak hatta saç dökülmesi çok olduğunda kellik durumu meydana gelecektir.

Herhangi Bir Hastalıktan Dolayı Saç Dökülmesi Yaşanabilir

Söylediğimiz gibi saç dökülmesinin farklı nedenleri bulunabilir. Bu sebepleri öğrenip saç dökülmesine müdahale etmek daha etkili bir çözüm olacaktır. Yaşadığınız bir hastalık durumu da saç dökülmesine neden olabilir. Bu durum kan testleri ile ortaya çıkacaktır. Bunların yanı sıra vitamin eksikliği de saç dökülmesinin yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Ayrıca saç dökülmesinin nedenleri araştırılırken saç kökleri de dijital mikroskop ile muayene edilmektedir.

Saç Dökülmesi Genetik Bir Rahatsızlık Mıdır?

Saç dökülmesinin pek çok nedeni vardır fakat çok saç dökülmesi genetik nedenler ile ortaya çıkmaktadır. Genetik nedenler ile ortaya çıkan saç dökülmesi yavaşlatılabilir sürede tamamen önüne geçilmesi zor bir durumdur. Bu nedenden dolayı saç dökülmenizi yapacağınız bazı tedaviler ile yavaşlatarak kellik durumunu daha geç yaşanmasını sağlayabilirsiniz. Genetik saç dökülmesinin önüne geçmek zor olduğundan dolayı saç dökülmesi takip ederek en son noktaya kadar geldiğinde kalıcı bir çözüm ile bu duruma müdahale edebilirsiniz. Kellik durumu yaşandığında saçların yeniden çıkması pek mümkün değildir. Böyle durumlarda ise saç ekim yöntemi saçı dökülen ve kafasında açılma yaşayan kişiler için bir yol olmaktadır.

Saç Ekimi İle Saç Dökülmesine Kalıcı Çözüm

Saç dökülmesi durumu son derece ilerlediğinde başım belli kısımlarında açılmalar meydana gelir. Bu bölümlerde saç çıkmadığı için kellik durumu yaşanır. Kellik durumu ile mücadele etmenin bir yolu saç ekimi olmaktadır. Doğru bir saç ekimi ile sizlerde doğal saç görünümüne kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Doğru bir saç ekimi için ise uzman bir hekim gereklidir. Uzman hekimlerimiz sizleri muayene ettikten sonra en doğru zamanı ve en doğru yolu sizlere sunacaktır.

 

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person