remove_red_eye 358
favorite_border 0
share

Saçlarınız Işıldasın

Sağlıklı saçların pek çok göstergesi bulunmaktadır. Kişiler saçlarının sağlıklı olması için pek çok yola başvururlar. Çünkü sağlığını kaybeden saçlar yıpranır ve dökülmeye başlar. Bu durum kimsenin istediği bir durum değildir ve bu durumla karşılaşmamak için saçlarınıza iyi bakmanız gereklidir. Parlak ve ışıltılı saçlar sağlıklı saçın göstergesi olarak kabul edilmektedir. Ayrıca ışıltılı ve parlak saçlar ile daha güzel bir görüntüye sahip olursunuz.

Saçlar Işıltısına Nasıl Kaybeder?

Saçlar sağlığını kaybettiğin zaman matlaşır ve ışıltısına da kaybetmeye başlar. Saçın sağlığını kaybetmesi için birbirinden farklı nedenler bulunmaktadır. Bu nedenle kimi zaman çevresel faktörler olurken kimi zaman ise vücudumuzun anatomik yapısı ile ilgili olmaktadır. Saçın sağlığını bozan çevresel faktörler fazla güneş ışığına, kirli hava koşulları, içerisinde çok fazla miktarda kimyasal bulunan sular, kimyasal saç ürünleri, bir takım kozmetik kimyasal malzemeler ve Değişken hava durumları olmaktadır. Çevresel faktörlerin dışında stres, beslenme durumu ve genetik faktörler de saç sağlığınızı etkilemektedir.

Beslenmeniz saç sağlığınızı aldığınız vitamin ve mineraller yönünden değişkenlik gösterdiği için etkilemektedir. Eğer bir ilaç ile dışarıdan takviye almadığınız takdirde yediğiniz besinlerden gerekli olan vitamin ve mineralleri vücudunuza alırsınız. Saç sağlığınız için de vitamin ve minerallere ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle demir eksikliği vücudunuz da yaşandığın da saçınızdaki ışıltılı kaybı da oldukça fazla olarak görülmektedir. Vücudunuzda demir eksikliği pek çok rahatsızlığı beraberinde getirmektedir. Vücudunuza aldığınız demir kanın birçok içerisine taşınmasına yaramaktadır. Demir eksikliğinde kan dolaşımında bir takım aksamalar yaşanacak ve kansızlık durumu görüleceği için bu durum saç yapınızı da etkileyecektir.

Vitamin Ve Minerallerin Saç Işıltısına Etkisi Nelerdir?

Vitamin ve minerallerin sadece ışıltısına oldukça fazla etkisi bulunmaktadır. Eksikliğim ile saç sağlığını zaman içerisinde kaybedebilir. Mineral Ve vitamin eksiklikleri ile saçlar ilk başta yıpranmaya ve matlaşmaya başlar. Daha sonra ise yıpranan saçlar sağlığını kaybedip dökülmeye başlar. Bu gibi durumlar önlem alınmadığını da saç kaybına kadar yol açan sıkıntıları da beraberinde getirmektedir.

Beslenmenin Saç Sağlığına Faydası Nasıl Olmaktadır?

Vitamin ve mineral ihtiyacımız yediğimiz besinlerden sağlanmaktadır. Çok ileri derecede bir temini ve mineral eksikliği yaşanmadığı sürece dışarıdan takviye olarak alınmamaktadır. Bu nedenlere bağlı olarak saç sağlığımızı düşünüp saçlarınızın daha parlak ve ışıltılı olmasını istiyorsanız beslenmenize dikkat etmeniz gereklidir. Yeteri kadar vitamin ve minerali vücudunuza aldığınız da Işıltılı saçlara kavuşmanızı da daha kolay olmaktadır.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person