remove_red_eye 369
favorite_border 0
share

Saçlarınızın Kıymetini Bilin; Dış Etkenlerden Koruyun

Saçlarınız vücudumuzda bulunan doğal aksesuarlarınızdır. Herkes güzeldir fakat güzelliğinizin tamamlayıcısı ise saçlarınızdır. Hem kadınlar hem de erkekler için sağlıklı saçlar oldukça önemlidir. Kişilerin sağlıklı saçlara sahip olmak adına pek çok yola başvurmaktadır. Hızlı uzayan, çabuk kırılmayan, parlak, canlı ve sağlıklı saçlar çok sayıda kişinin hayalidir. Hayale dememizin nedeni ise artık bu kadar sağlıklı saçlara sahip olan kişi sayısının oldukça az olmasıdır.

Saçlarınızı Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Saçlarınızın sağlığını bozan ve dökülmesine neden olan birbirinden farklı pek çok sebep bulunmaktadır. Bu kadar farklı sebep olmasına rağmen sağlığını kaybeden saçlar nedeni ne olursa olsun cansızlaşıp dökülmeye başlarlar. Bu durum kişileri oldukça mutsuz eden bir olaydır ve saçlarınızın sağlığının bozulduğunu düşündüğünüz anda bu duruma karşılık önlem almanız gereklidir. Saçlarınızı etkileyen durumlar arasında beslenme, ilaçlar, hastalıklar, kirli hava, kimyasal kozmetik ürünleri, stres ve genetik faktörler gösterilebilir. Bu birbirinden farklı pek çok neden saçlarınızın sağlığını kaybetmesine ve dökülmesine sebebiyet vermektedir.

Beslenme, stres ya da herhangi bir hastalık dolayısı ile yaşanan saç dökülmelerine müdahale edilmezse daha kolay olmaktadır. Çünkü sebebi belli olan bu duruma karşı alınacak önlemler de bellidir. Örneğin herhangi bir vitamin eksikliğinden dolayı saç dökülme sorunu yaşanıyor ise vitamin takviyesi ile bu problem ortadan kaldırılabilir. Fakat saç dökülmesini önlemek her zaman bu kadar kolay olmaz. Önlenemediğinde ise saç deriniz de açılmalar yaşanır. Bu yaşanan durumun da tabii ki bir çözümü bulunmaktadır. Saç ekimi ile saç derinize yaşanan bu açılma durumundan kurtulabilirsiniz.

Saç Ekimi İle Dış Etkilerden Dolayı Yıpranan Saçlara Kalıcı Çözüm

Siz saçınızın ne kadar dış etkilerden korumaya çalışsanız da mutlaka bir noktadan saçınıza ulaşıp etkilemeyi başaracaklardır. Beslenmenizde sağlıksız olan herhangi bir ürün bile saçlarınıza ulaşıp saç köklerinize zarar verebilir. Bunların yanı sıra her geçen gün hava kirlenmekte ve kirli hava saç derisini etkilemektedir.

Genetik faktörler kalıcı saç dökülmesine neden olan faktörlerin başında gelmektedir. Özellikle erkeklerde 20’li yaşlarda başlayan bu problem yaşlarının ilerlemesi ile beraber artış göstermektedir. Eskiden yaşanan saç dökülmeleri 40 yaşından sonra daha sık olarak görülse de şimdilerde daha erken yaşlarda bu problem ortaya çıkmaktadır.

Saç dökülmesi oldukça can sıkıcı bir sorundur. Fakat bu sorun ile yaşamak zorunda değilsiniz. Saç ekimi ile kalıcı olarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz sizleri bu sorundan kurtarmaktadır.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person