remove_red_eye 366
favorite_border 0
share

Saçsızlığı Kökten Çözelim

Saçsızlık kişinin psikolojisini bozan aynaya baktığında onu rahatsız eden bir problemdir. Hem kadınlarda hem de erkeklerde yaşanan bu problem müdahale edilmediğinde kellik durumuna neden olmaktadır. Saç dökülmesi doğru beslenemeyen saç kökleri ile ortaya çıkmaktadır. Saç kökleri iyi beslenemez ve yeteri kadar oksijen alamadığında Artık canlılığını kaybeder ve dökülmeye başlarlar. Saç dökülmesi erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da çok fazla görünse de saç dökülmesinin gözle görülür sonuçlar erkeklerde daha yaygın olmaktadır. Çünkü erkeklerde kısa saç daha sık olarak tercih edildiği için dökülen saçlar pek göze çarpmaz. Fakat uzun vadede bu kadar fazla saç dökülmesi kellik durumu yaratacaktır.

Saç dökülmesinin önüne geçemediğimizden saç deriniz de kısım kısım açılmalar meydana gelecektir. Bu durum zaman içerisinde artacak ve kötü bir görüntüye neden olacaktır. Artık kısmi bir kelleşme durumu söz konusu olduğu için bu duruma müdahale etme adına saç ekim yöntemleri önerilmektedir.

Saçsızlığı Kökten Çözmek İçin Saç Ekim Yöntemi

Saç dökülmeniz artıp artık kelleşme durumu söz konusu olduğunda saç ekimi doğru bir yöntem olacaktır. Saç ekimi ile sizlerde kellikten kurtulabilirsiniz. Saç ekimi ciddi bir karar verme süreci ister ve doğru zamanda yakaladığınız da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Size en uygun zaman hekimlerimiz tarafından söylenecektir. Eğer saç ekimine karar verdiyseniz şu süreçleri takip etmelisiniz:

  1. Araştırma ve doğru zamana karar verme:

Dökülen saçlarınız ve tekelleşme durumunuz sizi rahatsız etmeye başladığında, aynı baktığınızda kendinizi mutsuz hissettiğiniz de saç ekimi doğru bir zaman olacaktır. Psikolojik durumunun yanı sıra saç ekimi yapılacağı zaman saç dökülmesinin artık durmuş olması gereklidir. Kafanın belli bir bölgesinde açılmalar yaşanır saç dökülmesi durduğunda saç ekimi için en doğru zaman olmaktadır. Çünkü dökülme devam ettiği sürece saç ekimi yaptırsanız dahi diğer bölgelerde açılmalar yaşanacaktır.

  1. Doktor seçimi:

Siz saç ekimine karar verdikten sonra bu işi yaptırmak için işin uzmanı bir doktor ile yapmanız en doğrusu olacaktır. Çünkü en iyi sonuç alabilmeniz adına doktor seçimi oldukça büyük önem taşımaktadır. Doktorunuz hem sizi bilgilendirecek hem de operasyonunuzu gerçekleştirecektir. Bu nedenlerden dolayı iyi bir araştırma ile doğru doktoru seçmelisiniz. İşinde uzman bir hekim ile yaptıracağını saç ekimi sonrasında memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz. Hekimlerimiz sizlere en doğru bilgi vererek bu konuda işin uzman oldukları için operasyonunuzu en sağlıklı şekilde gerçekleştireceklerdir. Saç ekimi öncesinde de istediğiniz bütün bilgiler hekimler tarafından sizlere verilmektedir.

Pek çok kişi sağlıklı uzayan ve dökülmeyen saçlar ister. Fakat bu durum her zaman mümkün olmamaktadır. Saçlar pek çok şeyden etkilenir ve saç dökülmesi oldukça çok kişinin yaşadığı sorunlardan bir tanesidir. Saç dökülmesi hem kadın hem de erkeklerde yaşanan bir sorun olsa da kimin de saç dökülmesi durumu normal şartlarda olduğu gibi olmaz. Yani bazı kişilerde saç dökülmesi durumu çok fazla yaşanabilir. Bu durumun birbirinden farklı nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenleri bulup önlem alınmadığı takdir de saç dökülmesi kellik sorununa neden olmaktadır. Kellik durumu hem kadın hem de erkek bireylerde görülebilir. Fakat özellikle genetik olan sorulara bağlı olarak erkeklerde daha fazla karşılaşılmaktadır.

Saç dökülmesi durum kişilere hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkileyebilir. Pek çok kişi aynaya baktığında eksik olan saçlarını ve kellik durumunu gördüğünde kendisini iyi hissetmeyebilir.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saç dökülmesi probleminin tek bir nedene bağlamak doğru olmaz. Saç dökülmesi sorununun birbirinden farklı nedenleri bulunabilir. Kimi zaman beslenemeyen saç güçsüz kaldığından dolayı dökülme durumu yaşanırken kimi zaman ise hastalık, stres ya da genetik olarak saç dökülmesi yaşanabilir. Saç dökülmesi sorunu yaşandığında ilk olarak bu duruma müdahale edilerek saç dökülmesi önlenmeye çalışılır. Saç dökülmesini önlemek için de saç dökülme probleminin bilinmesi gereklidir. Problem birini doğru önlemler alındığında saç dökülmesi önlenebilir. Fakat bu durum herkes için geçerli değildir. Özellikle genetik nedenler ile saç dökülmesi yaşandığında kozmetik ürünler ya da kimyasal ilaçlar ile tedavi edilmeye çalışılsa da bu durumun önüne geçilememektedir. Sürekli dökülen saç ve yaşanan açılma ve beraberinde gelen kellik durumuna kalıcı bir çözüm arıyorsanız en doğru çözüm saç ekimi olacaktır.

Saç Ekimi Kellik Durumuna Kesin Çözüm Olur Mu?

Saç ekimi saç dökülmesinin önüne geçilemediği ve en sonunda yaşanan kellik durumuna müdahale için yapılan bir uygulamadır. Saç ekimi saç deriniz de açılımı olan ve saç bulunmayan yere yapılmaktadır. Bu nedenle saç ekimi kellik durumu için bir kesin çözüm de diyebiliriz.

Saç Ekimine Karar Verdiğinizde Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Saç ekimi yaptırıp iyi bir sonuç alabilmek için dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Bu durumlara dikkat edip özen gösterdiğiniz takdirde saç ekiminiz en verimli şekilde sonucunu verecektir. Saç ekimi sonrası dikkat etmeniz gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Doğru zamanlama
  • Doktor seçimi
  • Saç analizi
  • Saç ekimi sonrası uyulması gerekenlere dikkat etme

Yorum Yaz

message
email
person