remove_red_eye 438
favorite_border 0
share

Saçsızlığın, Kişiye Hissettirdiği Olumsuz Duygular Nelerdir?

Kişinin saçına olan düşkünlüğü küçük yaşlarda başlayıp büyüdüğünde de devam etmektedir. İlk başlarda bakım yapmaya bile gerek kalmayan yumuşacık saçlar zaman içerisinde bakım isteyen sağlıksız saçlara dönüşebilir. Saç kişinin doğal aksesuarıdır. Saçlarınıza istediğiniz şekli, rengi verebilir bu sayede kendi kişiliğinizi ya da sosyal yönünüzü daha kolay dışa vurabilirsiniz.

Saçlar zaman içerisinde pek çok etkenden dolayı etkilenebilirler. Kimisi kişinin vücuduyla ilgili olan durumlarken kimi etkenler ise dış faktörlere bağlıdır. Bu etkenlerden saçınızı korumaya çalışarak saç sağlığınız için bir şeyler yapabilirsiniz.

Sağlıksız Saçlar Ve Sonrasında Gelen Saçsızlık Durumu

Saçlar zaman içerisinde sağlığını kaybettiğinde dökülmeye başlar. Saç derisi pek çok durumdan etkilenir. Saçlar kökleri ile saç derisine bağlıdır. Saç deriniz etkilendiğinde saç köklerinize de doğal olarak etkilenir ve müdahale edilmediğinde dökülmeye başlar. Saç yıpranması saç uçlarında ya da saç köklerinde olabilir. Saç uçlarında görülen yıpranma durumu daha kolay düzeltilebilirken saç köklerinde meydana gelen yıpranma durumu ise düzeltilir iken daha çok emek istemektedir.

Saç dökülmesinde belirli bir sınırı vardır. Yani saçını dökülmeye başladığında hemen saçsızlık durumu aklınıza gelmesin. Belirli bir sınırı üzerinde ise dökülme durumu yaşanmaya başladığında saç dökülmesi kellik sorunu da beraberinde getirmektedir. Saç derisinde açılma durumu yaşamaya başlayan kişiler ise bu durumdan pek memnun kalmazlar.

Saçsızlık Ve Beraberinde Getirdiği Mutsuzluk Duygusu Nelerdir?

Kelleşme durumu hem kadın hem de erkeklerde görüldüğü halde erkek bireylerde daha yaygın olarak karşılaşılmaktadır. Saç dökülmesi ciddi bir miktarda artış gösterdiğinden zaman içerisinde önce bazı bölümlerde olmak üzere açılmalar görülür. Gözle görülen bu açılmalar zaman içerisinde kafa derisinde yaygınlaşarak kellik durumu oluşturmaktadır. Pek çok kişi de kellik durumu olsa da ilk başlarda kabullenmesi oldukça zor olan bir durumdur. Kişiler aynaya baktığında kendilerini mutsuz hissettiği için kendilerini diğer insanlardan uzak tutmak isteyebilirler. Bu durumda asosyallik ve depresyonunda habercisi olabilir.

Saç miktarı azalıp kelleşen pek çok kişide özgüven eksikliği de meydana gelebilir. Bazı kişiler bu duruma alışabilirken bazı kişiler ise bu duruma alışkanlık gösteremez. Böyle durumlarda ise kellik durumuna karşı yapılabilecek durumlar araştırılmaya başlanır. Saçsızlıktan kurtulmanın yolu ise saç ekimi olmaktadır. Saç ekimi sayesinde kendinizi mutsuz hissettiğiniz bu durumdan tamamen kurtulabilirsiniz. Doğru zamanlama ve doğru hekim tercihi ile saç ekimi yaptırabilir, aldığınız olumlu sonuçlardan sonra hayal ettiğiniz ve eskisi gibi sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

 

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person