remove_red_eye 422
favorite_border 0
share

Sağlıklı Saç Görünümü

Saçlarımız; hem görsel hem psikolojik açıdan toplum içinde kendimize öz güven duymamıza katkı sağlayan en önemli aksesuarımızdır. İyi görünmek için saçlarımızın sağlıklı ve parlak olması aynı zamanda dış görünüşümüzü tamamlaması için gür ve bakımlı görünmesi gerekmektedir. Ne kadar şık görünürsek görünelim saç kaybı olan kişi kendini daha eksik ve mutsuz hisseder.

Özellikle genç yaşlarda farklı sebeplerden dolayı saç kaybı yaşayan kişiler özgüven duygusunu kaybetmiş ve daha içine kapanık bir davranış sergilemektedirler. Saç köklerinde oluşan olumsuz nedenlerden dolayı derideki hücreler zarar görür ve saçlar başın üst kısmından başlayarak enseye kadar olan kısmına kadar dökülür ve zaman geçtikçe tamamen açılır.
Başın üst kısmındaki açıklık hem estetik açıdan olumsuz etkileri olacağı gibi sosyal çevrenizde de özgüven eksikliği gibi birçok sorun yaratabilmektedir.

Saçların yıpranması ve zamanla kaybedilmesinde birden çok olumsuz etkiler vardır, bunlar; hormonsal dengesizlikler, genetik sorunlar, demir eksikliği, saç kıran, diyet, ilaç tedavileri, psikolojik ve çevresel etmenler (hava kirliliği, dengesiz ve yetersiz beslenme, saça yapılan kimyasal işlemler gibi) sebeplerdir. Oysa bu sorun Kişinin kendinde kolaylıkla çözülebilecek bir sorundur. İstediği bu tedaviyle hem psikolojik hem de sosyal olarak toplum içerisindeki özgüven duygusunu yeniden kazandırır.

Saç dökülmesi erkeklerde sık rastlanan problemlerden biridir. Kişinin hem psikolojik açıdan hem de sosyal açıdan eksik ve mutsuz hissetmesine sebep olur. Saç dökülmesinin birden çok sebebi bulunur. Hormonsal dengesizliklerden, kansızlığa, diyet ve genetik sorunlardan saç kırana kadar birçok sağlık sorununun beraberinde saç dökülmesini meydana getirdiği estetik açıdan en çok rastlanan sorunlardan biridir.

Saçlar başın alın kısmından başlayarak enseye kadar olan kısmına doğru açılır. Bu da kişinin özgüven eksikliğine ve görünüşünün kötü olduğunu düşünerek kendini mutsuz hissetmesine sebep olur. Saç dökülmesinden sonra bir daha hastalıklı bölgede saç çıkmaz ve bu sorunun tek çözümü saç ekimidir.

Kolay ve ağrısız olan bu işlem hastanın günlük yaşamına hemen dönmesi ve kesin sonuç almasının da tercih edilebilirlik açısından ilk sıralarda yer almaktadır.

Saç ekimi hastanın bu işleme karar vermesinden sonra uzman görüşü alınarak aşamaları anlatılır.

Ne gibi tetkikler gerekir?
Gerekli kan tahlilleri, uzmanın isteği doğrultusunda ciddi bir kalp sorunu ve sağlık sorununun olup olmadığı sorularak gerekli işlemler için hazırlanmaya başlanır.
İşlem ne kadar sürmektedir?
Hastanın başındaki açıklığa göre ne kadar saç ekimi yapılacağı ne kadar sürede olacağı kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
İşlem sırasında ağrı acı duyulur mu ?
İşlemden önce lokal anestezi yapılacağı için hasta başında anestezinin etkisinden dolayı hafif bir sızlamanın dışında ağrı ve acı duymamaktadır. Anestezinin yanı sıra ağrı kesiciler ve antiseptikler uygulandığı için hem enfeksiyon bakımından önlem alınmasını hem de işlem sonrasında hastanın işlemden sonra sıkıntı çekmemesini sağlar.
İşlemden sonra normal hayata dönülebilir mi?
İşlemden sonra 1 gün istirahat edilmelidir. Başın öne eğilmesinin gerekmediği işlerin başına dönülebilir. Masa başı işleri gibi çok yorucu olmayan işine devam edebilir.
İşlemden sonra neler yapmak gerekir?
Yapılan işlemden sonra uzman gerekli losyon ve ilaçları size reçetedeki antibiyotik, ağrı kesiciler ve antiseptik solüsyon verecektir. Bunların düzenli kullanılması hastanın rahatlaması açısından önemlidir.
Saçların çıkma süreci ne kadardır?
Saçlar işlemden sonra 6 ile 10 ay gibi bir zaman diliminde çıkmaya başlar.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

Yorum Yaz

message
email
person