remove_red_eye 496
favorite_border 0
share

Sakaldan Saç Ekme Mümkün mü?

Günümüzde en sık kullanılan saç ekim yöntemlerinden biri de FUE’dir. FUE yönteminde bir donör bölge seçilir. Genel olarak seçilen bölge ensedir. Bunun sebebi ense kökündeki saçların çok sağlam olması ve yeni ekilen saçların doğal bir görüntü sağlamasıdır. Fakat ense saçları bazı durumlarda yetersiz kalabilir. Bu durum üzere bacak, göğüs kılları gibi kıllar uygun bulunur ama kimi insanın göğüs ve bacak kılları ince ve kıvırcıktır. Bu durumda tercih edilecek donör bölge sakallar olacaktır.

Sakaldan Saç Ekimi Ve Avantajları

Bir sakal kılının 2 saç kılı ettiği göz önünde bulundurulursa en kaliteli donör bölgenin sakal kılı olduğu kabul edilir. Saç ektirecek insanlar tarafından en çok tercih edilen türdür. Boyun, çene ve elmacık kemiklerinin olduğu yerlerdeki sakal kılları bu yönteme uygundur.

Sakal kıllarının kullanılması sayesinde sakalı çok gür olan kimseler, hem saç ektirmiş hem de sakallarını seyreltmiş olurlar. Bu yöntemin sakalı gür kimseleri rahatlattığı anlaşılmıştır.

  1. Saç kılları ense kıllarından daha kaliteli ve kalındır.
  2. Donörden saç ekimi yapılması durumu bazen iki seans sürebiliyor. Ense kökünden alınan kıllarda ikinci seansın olabilmesi için 1 yıl beklemek gerekir. Çünkü ense kökündeki saç kılları ancak o zaman tam olarak iyileşir. Fakat sakal kılı ile yapılan saç ekimi için 2 ay beklemek iyileşmesi için yeterli olacaktır.
  3. 1 sakal kılının 2 saç teli etmesi sayesinde, daha az kıl ile daha gür saçlar elde edilebilir.
  4. Şok dökülme dediğimiz süreçte sakal kılları kalın olduğu için daha dirençli davranacak ve kolay dökülmeyecektir.
  5. Sakal kıllarının tutma ihtimali daha yüksektir.

Sakaldan Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Sınırlı ve seyrek sakallı erkekler için uygun değildir. Sakalları bölge bölge ve az çıkan erkeklerin saç ekimi sakaldan yapılamaz.

Foliküler ünitelerdeki kıl sayısı düşük olduğundan, foliküler ünitelerden (sık sakallı erkekler için) çok az kıl alınmaktadır veya hiç kıl alınmamaktadır.

Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Sakaldan kıl üretimi kimi zaman çok zorlayıcı teknikler kullanılarak yapılır. Yüz derisi kafa derisinden hareketlidir ve yüz kıl açısı daha dik oluşumlara sahiptir. Saç ekstraksiyonunun otomatik ve robotik teknikleri kafa derisi üzerine planlandığından, ense saçlarını almaları daha kolay olur; yüzden kıl almak zorlayıcı olabilir. Bu nedenle manuel saç ekstraksiyonu yüzden kıl almak için daha çok tercih edilen bir tekniktir.

Elde Edilen Sonuçlar

Nakledilen yüz kılları, derinin diğer kısımlarını da uyandırır ve ekilenden daha fazla kıl elde edilmesini sağlar. Bu yüz kıllarının daha çok yerinde kalmasına ve daha uzun olmasını sağlar. Sakal kılları daha kalın olduğundan nakledilen alanda daha fazla hacim sağlayacaktır.

Yorum Yaz

message
email
person