remove_red_eye 452
favorite_border 0
share

Yanlış Şampuan Seçimi Saçlarınızı Dökebilir

Saçlarınıza düzenli olarak bakım yapmadığınız da saçlarınızın sağlıklı yapısını kaybetmesi oldukça kolay olacaktır. Günümüz şartları da göz önünde bulundurulduğun da saç sağlığı pek çok nedene bağlı olarak etkilenebilir ve bu nedenler ile beraber dökülme sorunu yaşanabilir. Saçlarınızın sağlıklı yapısını kaybettiğinde pek çok sorun çıkabilir. Sağlığını kaybeden saç bu durumu sizlerin de görebileceği bir şekilde belli etmektedir. İlk önce matlaşıp canlılığını yitiren saç bir sonra dökülmeye başlar. Yani saç dökülmesi sorunu bir anda başlamaz ve ilk başladığı zamanlarda bu durum hakkında size bir takım sinyaller verir. Sizlerde bu problemleri yaşamak istemiyorsanız düzenli olarak saç bakımınızı dikkat etmeniz gereklidir.

Saç Sağlığı İçin Bakım Ürünleri

Saçlarınıza düzenli bakım yapmak istediğinizde karşınıza farklı çeşitte pek çok kozmetik ürün çıkacaktır. Saçlarınızın bakımı önce saçınızın temizlenmesi ile başlar ve saçınızın ilk bakımı banyoda yapılmalıdır. Yani saç bakım ürünleri dendiğinde ilk aklınıza doğru bir şampuan ve bu şampuan ile yapılacak bakım gelmelidir. Saçınıza kullanabileceğiniz saç bakım ürünleri nelerdir:

  1. Şampuanlar: Saçınızı temizlemek için kullandığınız bu bakım ürününün her saç yapısına uygun farklı çeşitleri bulunmaktadır. Şampuan seçimi yaparken saçınızı tanımalı ve saçınıza uygun olan şampuan tercih etmelisiniz. Saçınıza uygun olmayan bir şampuan ile saç yıkaması bir süre sonra saçınızın ilk önce matlaşmasına ve daha sonra canlılığını getirmesine neden olabilir.
  2. Saç kremi: Saçınızı yıkadıktan sonra banyodan çıkmadan önce kullanılan bu bakım ürünü saçınızın daha kolay taranmasını ve duş sırasında kaybettiği yağın geri kazanılmasına yardımcı olur. Bakım kremlerinin de şampuanlar gibi saç tipine uygun farklı çeşitleri bulunmaktadır.
  3. Bakım yağları: Saçlarınız gün içerisinde yıkama esnasında saç içerisinde yararlı olan yağların bir kısmını kaybedebilir. Bu yağlar olmadığında saçınız daha kolay kırılır. Bu nedenle bakım yağıları sayesinde saçınızın kaybettiği yağı geri kazandırabilirsiniz.
  4. Saç serumları: Saçların bakımı, onarımı ve parlaklığı için tercih edilen burunlar saç tipine göre kullanılır ve düzenli kullanımda faydalı sonuçları sizlere sunmaktadır.

Yanlış Şampuan Seçiminin Zararları Nelerdir?

Şampuan almaya kalktığınızda karşınıza yüzlerce çeşit şampuan çıkacaktır. Her saç tipine uygun bir şampuan vardır ve şampuan seçimi yaparken saçınızın tipine uygun olan şampuan seçimi yapmayı unutmamalısınız.

Yanlış şampuan seçildiğinde saç dökülmesi sorununun yaşanılacağı düşünülse de bu durum çok sık olmamakla beraber yaşanabilir. Çünkü her şampuan içerisinde bulunan kimyasallar ile size faydalı olmaz. Size zararı dokunacak bir kimyasal içeren şampuanın sürekli kullanılması saç derisine sağlığını etkileyecek ve saç dökülmesi problemlerine neden olacaktır.

Yorum Yaz

message
email
person